Medveděv ztratil nervy. Francouzi Rusa vybučeli, on je dráždil opičími gesty

Medveděv ztratil nervy. Francouzi Rusa vybučeli, on je dráždil opičími gesty; Zdroj foto: Reuters

Podnik v Métách, kde si chtěl vylepšit pocit ze zatím nepříliš povedené sezony, skončil pro šestadvacetiletého moskevského rodáka už po prvním duelu.

V ostře sledovaném utkání vyzval nejvýše nasazeného Medveděva někdejší vítěz tří grandslamů Stan Wawrinka, který musel poprvé po sedmnácti letech do turnajové kvalifikace.

Sedmatřicetiletý Švýcar, jemuž patří až 284. příčka v aktuálním žebříčku, se ale díky tomu v Métách slušně rozehrál a Medveděva dokázal po výborném výkonu přehrát ve třech setech.

Ruský hráč v úvodu závěrečného dějství, kdy se po ztrátě podání okamžitě dostal do problémů, krizovou situaci psychicky neunesl a mrštil po kurtu raketou, za což si vysloužil bučení francouzského publika.

Na nepřátelskou reakci ovšem reagoval ještě podrážděněji. Medveděv desítky sekund dráždil publikum sérií nevybíravých gest a posunků. Fanouškům očividně naznačoval, že se chovají jako opice.

Wawrinka kvůli tomu musel dlouho čekat se servisem a nad chováním svého soupeře jen nevěřícně zakroutil hlavou.

Medveděv se po incidentu herně zvedl a dohnal ztrátu 0:3, poslední tři hry ale patřily švýcarskému majiteli fenomenálního jednoručního bekhendu.

Wawrinka přijel do Mét s nepříjemnou sérií šesti porážek, ale dokázal ji přerušit hned čtyřmi vyhranými duely v řadě. Něco podobného se mu povedlo naposledy před více než dvěma lety, kdy ovládl pražský challenger na Štvanici. Navíc si připsal první skalp hráče elitní světové desítky od listopadu 2020.

„Daniil je jedním z nejlepších defenzivních tenistů, takže když hrajete údery bez rozmyslu, bývá to proti němu těžké. Udělal jsem sice pár chyb, ale celkově to ode mě byla dobrá úroveň hry. Za výhru jsem superšťastný,“ uvedl Wawrinka.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *