Lístek za milion korun. Federerovu rozlučku kazí spekulanti se vstupenkami

Lístek za milion korun. Federerovu rozlučku kazí spekulanti se vstupenkami; Zdroj foto: Milan Kammermayer

Roger Federer věší raketu na hřebík. Smutná zpráva minulý čtvrtek obletěla svět a rapidně zvýšila poptávku po vstupenkách na šampionův poslední zápas. Tím bude páteční čtyřhra v rámci týmového Laver Cupu.

Oficiální webová stránka Federerova týmového klání mezi Evropou a Světem se zhroutila jen pár minut poté, co dvacetinásobný grandslamový vítěz oznámil své definitivní loučení.

Podle webu aceodds.com se poptávka po sedadlech zvýšla o více než 4000 procent.

Švýcar ve svém posledním duelu spojí síly se svým kamarádem a arcirivalem Rafaelem Nadalem, společně v Londýně večer nastoupí proti americkému páru Frances Tiafoe – Jack Sock.

Situace se snaží zneužít překupníci, kteří se vstupenky na páteční program pokoušejí na internetu prodávat za mnohonásobek původní ceny. Ta se průměrně pohybovala kolem 600 liber (cca 17 tisíc korun) a někteří ze šťastlivců, kteří ji nakoupili s dostatečným předstihem, by rádi na výjimečné sportovní události vydělali velké peníze.

Nejšílenější případy zveřejnil na Twitteru známý tenisový reportér Jon Wertheim. Na různých webech se lístky prodávají až za 46 tisíc liber, tedy více než milion a čtvrt českých korun.

„Pravděpodobně jediným příznivcem tenisu, který by si tohle mohl dovolit, je Roger sám,“ komentoval ceny jeden z fanoušků.

Pořadatelé Laver Cupu sice už před lety aplikovali pravidla omezující nákup většího množství vstupenek, černý trh však kontrolovat nemohou. Vydali tedy alespoň varování před podobnými nabídkami. Existuje totiž riziko, že by se na trhu mohly objevit i falešné vstupenky.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *