Senzace. Čeští baseballisté se poprvé probojovali na prestižní WBC

Senzace. Čeští baseballisté se poprvé probojovali na prestižní WBC; Zdroj foto: Chris Kabout

Osmnáctinásobní medailisté z mistrovství Evropy Španělé, kteří v prvním vzájemném utkání na kvalifikačním turnaji porazili český výběr vysoko 21:7, vstoupili lépe i do odvety a skórovali hned v první směně. Ale už ve druhé se povedl dvoubodový homerun Martinu Mužíkovi, před nímž doběhl na domácí metu Matěj Menšík, a ve čtvrtém inningu odpálil míček za bariéru Marek Chlup.

Dalších pět směn už změnu skóre nepřineslo, v posledním dějství Češi ubránili i situaci se dvěma obsazenými metami a mohli se radovat z historického úspěchu.

Češi se na turnaji po úvodním debaklu od Španělů udrželi ve hře výhrami 7:1 nad Francií a středečním triumfem 8:4 nad domácím Německem. Poprvé v historii vyhráli na kvalifikačním turnaji dva zápasy a nakonec přidali i klíčový třetí úspěch.

Čeští baseballisté vybojovali premiérovou účast na WBC na třetí pokus. Pátý ročník turnaje se uskuteční v březnu příštího roku v USA, Japonsku a na Tchaj-wanu.

Původně se mělo hrát už vloni, ale kvůli pandemii koronaviru byl turnaj zrušen stejně jako předtím kvalifikace, ke které měli v březnu 2020 čeští baseballisté nastoupit v Tucsonu.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *