Baník vyřadil třetiligovou Kroměříž až na penalty, Hradec nasázel jedenáct gólů

Baník vyřadil třetiligovou Kroměříž až na penalty, Hradec nasázel jedenáct gólů; Zdroj foto: ČTK

Baník v Kroměříži začal dobře, a když v sedmé minutě vedl po gólech Tijaniho a Miskoviče 2:0, nezdálo se, že by měl mít s lídrem MSFL problémy. Pak snížil z penalty Chwaszcz, ale ve 28. minutě vrátil favoritovi dvoubrankové vedení premiérovou trefou v ostravském dresu Brazilec Cadu.

Jenže ještě do poločasu se podruhé prosadil Chwaszcz a v 72. minutě po skrumáži dotlačil míč za čáru domácí Surynek. Mezitím neproměnil penaltu ostravský Plavšič. Favorit na velmi rozbahněném terénu už nedokázal rozhodnout v základní hrací době ani v prodloužení a postup si zajistil až v penaltovém rozstřelu, v němž uspěli všichni čtyři ostravští exekutoři. Poprvé po zranění nastoupil za Baník coby střídající útočník Almási.

Hradec Králové si při vstupu do poháru s chutí zastřílel. Čtyřikrát v Čáslavi skóroval Rybička, po dvou gólech si připsali Kubala a Matěj Koubek. V závěru navíc favorit ještě neproměnil penaltu. „Votroci“ vyrovnali své nejvyšší vítězství v soutěžním zápase v samostatné historii, v sezoně 1993/94 v poháru rozstříleli ČSA Karviná rovněž 11:0.

Už v minulém týdnu vstoupilo do domácího poháru sedm ligových týmů a Pardubice jako první celek z nejvyšší soutěže vypadly. Čtveřice účastníků letošní kvalifikace evropských pohárů – Plzeň, pražské kluby Slavia se Spartou a Slovácko – a také vítěz ligové nadstavbové skupiny o umístění Mladá Boleslav zasáhnou do MOL Cupu až v dalším kole.

2. kolo českého fotbalového poháru MOL Cupu:

Kroměříž – Baník Ostrava 3:3 po prodl. (3:3, 2:3), na pen. 1:4

Branky: 10. z pen. a 40. Chwaszcz, 72. Surynek – 2. Tijani, 7. Miškovič, 28. Cadu. Penalty proměnili: Surynek – P. Jaroň, Klíma, Frydrych, Lischka. Neproměnili: Houser, Jeleček.

Sestava Ostravy: Letáček – Ndefe, Frydrych, Lischka, Fleišman – Cadu (67. Buchta), Boula, Miškovič (56. Kuzmanovič), Tetour (88. Klíma), Plavšič (113. P. Jaroň) – Tijani (67. Almási). Trenér: Vrba.

Čáslav – FC Hradec Králové 0:11 (0:3)

Branky: 18., 54., 59. a 70. Rybička, 8. a 47. Kubala, 58. a 77. z pen. Matěj Koubek, 38. Kodeš, 49. vlastní Schovanec, 71. Dvořák.

Sestava Hradce Králové: Bajza – Čech (61. Leibl), Ševčík, Čihák – Harazim, Smrž (61. Kučera), Kodeš (61. Doležal), Novotný (69. Hájek) – Rybička – Matěj Koubek, Kubala (69. Dvořák). Trenér: Miroslav Koubek.