Sto milionů dolarů. Hokejový útočník MacKinnon podepsal rekordní smlouvu

Sto milionů dolarů. Hokejový útočník MacKinnon podepsal rekordní smlouvu; Zdroj foto: Reuters

Podle informací serveru capfriendly.com si díky ní jednička draftu z roku 2013 vydělá 100,8 milionu dolarů (téměř 2,5 miliardy korun), tedy v průměru 12,6 milionu dolarů za sezonu, což je nejvíce v historii.

Nový kontrakt začne platit po nadcházejícím ročníku, kdy MacKinnonovi vyprší současná sedmiletá smlouva na 44,1 milionu dolarů, kterou podepsal v červenci 2016.

Nestane se tak volným hráčem a finančně si velmi výrazně polepší. Dosud byl rekordmanem s průměrem 12,5 milionu dolarů ročně Connor McDavid. Kapitán Edmontonu podepsal v červenci 2017 s Oilers rovněž osmiletý kontrakt na rovných 100 milionů dolarů.

„Nathan je samozřejmě jedním z prvotřídních hráčů v NHL, takže jsme chtěli, abychom měli ještě před sezonou vyřešené dlouhodobé prodloužení naší spolupráce,“ uvedl pro klubový web generální manažer Chris MacFarland.

„Má vzácnou kombinaci rychlosti a síly s vysokou úrovní soutěživosti. Jsme nadšení, že bude členem tohoto týmu po mnoho dalších let,“ doplnil. 

Sedmadvacetiletý MacKinnon, jenž v roce 2015 vyhrál s Kanadou světový šampionát v Praze, patřil v minulém ročníku mezi hlavní tahouny Avalanche při jejich cestě za Stanley Cupem.

Spolu s Evanderem Kanem ovládl se 13 góly pořadí nejlepších střelců celé ligy, se 24 body byl šestý v bodování.

Finalista Hart Trophy určené nejužitečnějšímu hráči základní části NHL ve třech z posledních pěti sezon (2017/18, 2018/19, 2020/21) má v dosavadní kariéře v základní části průměr více než bodu na utkání.

Za 638 startů nasbíral 648 bodů díky 242 brankám a 406 asistencím. V play off stihl za 70 utkání 93 bodů (41+52).

V klubové historii byl MacKinnon ve věku 18 let a 31 dnů nejmladším debutantem a následně se stal i nejmladším vítězem Calder Trophy pro nejlepšího nováčka NHL.

V roce 2020 obdržel Lady Byng Memorial Trophy určenou hokejovému gentlemanovi.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *