„Reklama na bekhend.“ Hra Siniakové brala dech. Češka má snové skóre proti šampionkám

"Reklama na bekhend." Hra Siniakové brala dech. Češka má snové skóre proti šampionkám; Zdroj foto: Reuters

Zkuste se zasnít. Jste profesionální tenistka. V kariéře jste měli vždy jen jednu jedinou šanci utkat se ve dvouhře s legendami, jakými byly Američanka Serena Williamsová, Ruska Maria Šarapovová nebo Belgičanka Kim Clijstersová, a ve všech případech jste vyhráli.

Kateřina Siniaková nemusí snít, jen vzpomíná. Přesně tenhle unikát se jí poštěstilo prožít a nejen to, stejnou bilanci má prozatím i s bývalou světovou jedničkou Viktorií Azarenkovou. A naposledy si v Portoroži připsala skalp čerstvé wimbledonské šampionky Eleny Rybakinové. 

Proti velkým hráčkám to rodačka z Hradce Králové prostě umí. O víkendu se ale blýskla i parádním výkonem. Kvůli problémům s počasím musela v sobotu odehrát dva zápasy a v neděli absolvovala druhé nejdelší finále historie WTA. Na kurtu strávila tři hodiny a šest minut.

„V závěru mi hodně pomáhal adrenalin, protože tělo už bylo vyšťavené. Je to pro mě hodně emotivní, posledních pár dnů bylo úplně neuvěřitelných, tohle jsem vůbec nečekala,“ vysvětlovala Siniaková novinářům, proč ji triumf na kurtu tak dojal.

Třetí singlová trofej kariéry pro ni má obrovskou váhu i proto, jakou cestu k ní musela ujít. První polovina sezony byla útrpná. Laborovala se svalovým zraněním, nedokázala pořádně chytit rytmus, vypadávala v prvních kolech a v singlovém žebříčku byla kousek od toho, aby vypadla z prestižní první stovky.

„Moc bych si přála mít lepší výsledky v singlu. Ale každý den je jiný, nikdy nevíte, kdy budete znovu ve finále. Musím na sobě ještě hodně pracovat,“ pronesla ve Slovinsku.

Druhá půlka roku ji ale zastihla v lepší formě, udělala krok zpátky, zahrála si turnaj ITF, ten vyhrála a teď uspěla na tvrdém povrchu i na okruhu WTA.

O týden dříve se zase s parťačkou Barborou Krejčíkovou zapsaly do tenisové historie kariérním grandslamem, když ovládly čtyřhru US Open. S předstihem si zajistily i místenky na Turnaji mistryň.

„Chceme víc, proto ten sport děláme. Překonáte všechny překážky a je super, když pak stojíte s trofejí,“ řekla Siniaková, která tento týden vrátila do první padesátky singlového žebříčku. 

Její výkon ve finále Portorože uhranul i tenisové fanoušky na sociálních sítích. „Mečbol byl reklamou na defenzivní bekhend Siniakové,“ napsal jeden z nich. Další zase poznamenal, že by podobně dramatické finále klidně uvítal v bitvě o některý z grandslamových titulů.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *