Konec spekulací, Chára ukončil profesionální kariéru. Jako hráč Bostonu

Konec spekulací, Chára ukončil profesionální kariéru. Jako hráč Bostonu; Zdroj foto: Reuters

„Po 25 sezonách profesionálního hokeje, 1680 zápasech v NHL a dalších 200 v play off, po stovkách mezinárodních zápasů hrdě oznamuji, že v NHL končím,“ napsal na Instagram 206 centimetrů vysoký bek. 

Chára naposledy působil u newyorských Islanders, ale valnou většinu kariéry strávil v dresu Bostonu. S tím také podepsal jednodenní kontrakt, aby oficiálně skončil právě v dresu Bruins. 

V NHL Chára začínal v sezoně 1997-98 v dresu Islanders, odkud se v roce 2001 přesunul do Ottawy, kde působil dalších pět let. Následovala čtrnáctiletá kapitánská štace v Bostonu, odkud v roce 2020 odešel do týmu Capitals. Minulou sezonu pak strávil opět v Islanders.

Po vypršení posledního kontraktu se hodně mluvilo o tom, že zkusí ještě jednu sezonu v NHL odehrát, ale nakonec se rozhodl pověsit brusle na hřebík. 

V NHL Chára odehrál 1680 zápasů základní části a 200 v play off. V roce 2009 získal trofej pro nejlepšího beka NHL a o dva roky později s Bostonem získal Stanley Cup. V dalších dvou finále (2013, 2019) Bruins i s Chárou v sestavě neuspěli. 

Se slovenským národním týmem pak vybojoval dvě stříbrné medaile na mistrovstvích světa v letech 2000 a 2012. Hned šestkrát byl doma zvolen nejlepším hokejistou Slovenska. 

Připravujeme podrobnosti. 

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *