Další červená. Běsnící Mourinho vběhl na hřiště za rozhodčím, museli ho držet

Další červená. Běsnící Mourinho vběhl na hřiště za rozhodčím, museli ho držet; Zdroj foto: Reuters

Hosty poslal do vedení v první poločase Giorgio Scalvini. Domácí Řím měl šanci srovnat utkání po necelé hodině hry, kdy se řítil do vápna Nicolo Zaniolo, který se v souboji s Calebem Okolim poroučel k zemi.

Podle rozhodčího Daniele Chiffiho fauloval útočící Zaniolo, a tak sudí nařídil rozehrání volného kopu od branky Atalanty. Z opakovaných záběrů souboj působí sporně, nicméně na zřejmý faul obránce to nevypadá.

S tím ovšem zásadně nesouhlasil Mourinho, podle kterého měl AS Řím kopat penaltu. 

Okamžitě se rozběhl přímo na hřiště, aby sudímu vyčinil. Chiffi samozřejmě neměl na vybranou a za vběhnutí několik metrů na hrací plochu trenérovi Říma udělil červenou kartu. Běsnícího Portugalce museli držet jeho asistenti, aby se na rozhodčího nepustil přímo.

Stadion Olimpico tím dostal do varu, fanoušci okamžitě začali skandovat Mourinhovo jméno a vytvořili dusnou atmosféru. Ani to ovšem AS nepomohlo ke zvrácení průběhu utkání a Atalantě jediný gól stačil na výhru.

Poslední půlhodinu zkušený trenér už jen z tribuny.

Červenou v Serii A neviděl Mourinho poprvé, už letos v únoru ji obdržel při zápase Římanů ve Veroně. 

Po zápase dvou týmů z čela tabulky se Verona dotáhla na první Neapol, zatímco AS Řím je před reprezentační pauzou až šestý se ztrátou čtyř bodů na první místo a o bod za městským rivalem Laziem Řím. 

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *