Sparta porazila Litvínov a udržela čisté konto. Vítkovice jsou dál stoprocentní

Sparta porazila Litvínov a udržela čisté konto. Vítkovice jsou dál stoprocentní; Zdroj foto: ČTK

Již po 86 sekundách se proti pravidlům provinil Stránský a sparťané hráli přesilovku, která se jim však nepovedla. Severočeši působili v úvodním dějství živějším dojmem, Pražany přestříleli a byli výrazně nebezpečnější. V osmé minutě si i oni zkusili hru v početní výhodě, domácího gólmana Kováře zahřáli několika pokusy a nechybělo mnoho, aby šli do vedení. Hlava však v obrovské šanci před odkrytou brankou zamířil pouze do boční sítě.

V 10. minutě Graňák zahákoval unikajícího Kudrnu a sudí nařídili trestné střílení. Stránský však při něm s kličkou do bekhendu na Kováře nevyzrál. Druhá přesilovka Sparty vypadala už lépe, jenže ani Zajíček se nenechal zahanbit. Nepropálil ho ani Erik Thorell, který zakončoval z křídla, gólman Vervy vytěsnil kotouč betonem.

Podobný obraz hry nabídla i druhá třetina. Zdráhal a Zygmunt ztroskotali na Kovářovi. Před polovinou zápasu dostal v přesilovce nabito na kruh Estephan, pozorný Kovář však dál držel bezgólový stav. Právě Estephan prohrál se strážcem sparťanské branky i další minisouboj ve 33. minutě, kdy Kovář zasáhl s dávkou štěstí ramenem.

Ve třetí části už začala ukazovat svou sílu v ofenzívě také Sparta. Ve 45. minutě však Tomášek stavem ještě nepohnul. Jen o chvilku později hrál Litvínov 54 sekund čtyři na tři, šanci ale nevyužil. Naopak Jandus hned poté, co naskočil jako první z tria potrestaných hráčů na led, uháněl sám na Zajíčka, ale nedal.

V 51. minutě už se domácí dočkali, když od modré čáry napřáhl Polášek a poslal Spartu do vedení. Jen o chvilku později zvýšil po chybě Severočechů s velkým štěstím Přibyl, když Zajíčkovi proplul kotouč u tyčky za brankovou čáru. Sám úspěšný střelec pak ještě připravil gól pro Vitoucha, jenž uzavřel skóre a oslavil tak dnešní 21. narozeniny.

2. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha – HC Verva Litvínov 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 51. Polášek (Přibyl), 53. Přibyl (Dvořáček), 56. M. Vitouch (Přibyl). Rozhodčí: Veselý, Šindel – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 8214.

Sparta: Jakub Kovář – Krejčík, Graňák, Jurčina, Polášek, M. Jandus, Němeček, Mikliš – Řepík, R. Horák, D. Simon – Tomášek, G. Thorell, E. Thorell – D. Kaše, Konečný, Forman – Přibyl, M. Vitouch, Dvořáček. Trenér: Patera.

Litvínov: Zajíček – Jaks, Zile, Freibergs, Šalda, Strejček, Demel, D. Zeman – P. Zdráhal, Estephan, Kudrna – Abdul, Š. Stránský, P. Straka – Hlava, M. Sukeľ, Chalupa – Helt, Gut, Zygmunt. Trenér: V. Růžička.

Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 4:3 po sam. náj. (0:1, 1:2, 2:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Frolík (Filippi), 42. Vitásek (A. Najman, Balinskis), 45. Frolík (Filippi), rozhodující nájezd Birner – 13. Beran (Zikmund, Indrák), 37. Procházka (Michnáč), 39. Beran. Rozhodčí: Horák, Kika – Kajínek, Axman. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 5892.

Liberec: Kváča – Melancon, Balinskis, Rosandič, Derner, J. Dvořák, Vitásek, Aubrecht – Faško-Rudáš, Bulíř, Birner – Frolík, Filippi, Ordoš – Flynn, Jelínek, Vlach – A. Najman, Šír, Rychlovský. Trenér: Augusta.

Kladno: Bow – Kehar, Dotchin, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Babka, Veber – Kubík, Plekanec, Brodecki – Procházka, Klepiš, Michnáč – Filip, Zikmund, Beran – Bláha, Indrák, Melka. Trenér: Vejvoda.

HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Mueller (Krieger, Marosz), 31. Koch (Chlán, Lednický), 39. Lindberg, 41. Mueller (Krieger) – 32. Kodýtek (Rekonen, Kaňák), 46. Kaňák (Suchý, Hrabík). Rozhodčí: Hradil, Šír – Lederer, Synek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 6409.

Vítkovice: Stezka – Grman, Mikuš, J. Stehlík, Gewiese, Raskob, Koch – Mueller, Krieger, Roberts Bukarts – Lakatoš, Marosz, L. Krenželok – Bernovský, Lindberg, Fridrich – Lednický, Chlán, Dej. Trenér: Holaň.

Plzeň: M. Svoboda – Zámorský, Piskáček, Houdek, Kaňák, Baránek, Budík, Kvasnička – Schleiss, Mertl, Meyer – Rekonen, Suchý, Hrabík – Sedlák, Kodýtek, Blomstrand – A. Dvořák, Bitten, Lang. Trenér: Baďouček a Říha.

HC Energie Karlovy Vary – Mountfield Hradec Králové 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Redlich (Jiskra), 38. Černoch (Kohout, Koblasa) – 3. Lalancette (Smoleňák, Ščerbak), 33. Smoleňák (Lev, Lalancette), 36. Lalancettem (Ščerbak, McCormack). Rozhodčí: M. Sýkora, Micka – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5, navíc Koblasa – F. Pavlík oba 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 3582.

Karlovy Vary: Lukeš – Plutnar, Bartejs, Dlapa, Bernad, Pulpán, Havlín, Rohan – Hladonik, Gríger, Rachůnek – Kohout, Černoch, Koblasa – Kofroň, Baláž, O. Beránek – Vondráček, Jiskra, Redlich. Trenér: Bruk.

Hradec Králové: J. Růžička – Blain, Kalina, F. Pavlík, Pilař, McCormack, Nedomlel, Jank – Jergl, Kevin Klima, Okuliar – Lev, Cingel, Štohanzl – Ščerbak, Lalancette, Smoleňák – Kelly Klima, Zachar, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 4:3 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 6. A. Musil (Říčka, Košťálek), ), 18. Čerešňák (Radil, T. Zohorna), 47. A. Musil (Košťálek, Čerešňák), 62. T. Dvořák (Paulovič) – 5. Daňo (Marinčin, Marcinko), 13. Marcinko (Nestrašil, M. Růžička), 40. Hrehorčák (Chmielewski, M. Doudera). Rozhodčí: Hribik, Vrba – Kis, Lučan. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. Diváci: 9085.

Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála – Hyka, T. Zohorna, Radil – A. Musil, R. Kousal, Říčka – Rohlík, Poulíček, Paulovič – Urban, Rákos, Koffer. Trenér: Rulík.

Třinec: Mazanec – Marinčin, M. Doudera, Adámek, Čukste, Ročák, J. Jeřábek – M. Růžička, Marcinko, Daňo – Nestrašil, Hudáček, D. Voženílek – Hrehorčák, M. Roman, Chmielewski – Svačina, Lyszczarczyk, Dravecký. Trenér: Moták.