Překvapení na Slovácku, Jablonec udeřil v závěru. Bohemians porazili Pardubice

Překvapení na Slovácku, Jablonec udeřil v závěru. Bohemians porazili Pardubice; Zdroj foto: ČTK

ardubic prohráli v devátém ligovém kole s Bohemians 1905 0:1 a připsali si už šestou porážku v nejvyšší soutěži po sobě. Souboj dvou týmů, které jsou v Ďolíčku doma, rozhodl v 55. minutě Adam Jánoš. Nový pardubický trenér Radoslav Kováč tak bude muset na první ligový bod ještě počkat, jeho tým zůstává poslední s pětibodovou ztrátou. Bohemians, dnes v roli hostů, na svém stadionu poprvé v sezoně vyhráli a posunuli se na páté místo.

Diváci dlouho viděli hodně nepřesností a jen minimum šancí. Blíž ke gólu měli zpočátku přece jen „Klokani“. Jejich nejlepší střelec Puškáč svedl tvrdý souboj s brankářem Markovičem, po němž rozhodčí zkoumali video, a dvakrát nebezpečně vystřelil Hronek.

Pardubice s nejhorším útokem v lize dlouho branku vůbec neohrozily. Citelně jim chyběl tvůrce hry Hlavatý, který už stihl nasbírat čtyři žluté karty. Jen ve 25. minutě se v nadějné pozici ocitl Černý, ale nedokázal přesně zakončit. Ještě větší možnost měl pardubický veterán v nastaveném čase prvního poločasu, ale po Sychrově centru sám před prázdnou brankou zblízka přestřelil.

Po změně stran Pražané přece jen zvýšili aktivitu a byli odměněni. Deset minut po přestávce se dostal k odraženému míči za hranicí šestnáctky Jánoš a nechytatelnou střelou si připsal druhý zásah v ligové sezoně. Pardubice mají s 23 obdrženými brankami nejhorší obranu soutěže.

Inkasovaný gól Východočechy probudil a ve zbytku zápasu byli nebezpečnějším týmem. Blízko k vyrovnání byl Kostka, jehož hlavičku zastavilo břevno. Čtvrthodiny před koncem brankář Valeš vytáhl na roh Ichovu hlavičku a udržel potřetí v ročníku nejvyšší soutěže čisté konto.

Pardubice jsou už tři kola bez vstřeleného gólu. Svého soupeře v minulé ligové sezoně porazily ve všech třech vzájemných zápasech, tentokrát ale vyšly naprázdno.

Nuda v Mladé Boleslavi

Hradec Králové v devátém kole první ligy remizoval 0:0 se Zlínem a nevyužil šanci osamostatnit se na třetím místě. Utkání v Mladé Boleslavi, kde hrají Východočeši kvůli výstavbě nového stadionu své domácí zápasy, nabídlo minimum gólových příležitostí. „Votroci“ neskórovali třetí kolo za sebou a jsou sedmí, mají ale stejně bodů jako třetí Sparta. Zlín neprohrál pátý z posledních šesti zápasů a je na 14. pozici.

Do zlínské sestavy se takřka po měsíci a pětizápasovém trestu za ostrý faul na slávistu Ewertona vrátil obránce Cedidla. Na druhé straně nastoupil poprvé v sezoně od úvodní minuty útočník Dvořák, jenž rovnou navlékl kapitánskou pásku.

Střetnutí druhé a třetí nejhorší ofenzivy soutěže nabídlo v prvním poločase pouze hru plnou nepřesností a osobních soubojů. Do jediného nebezpečného zakončení se dostal po půlhodině domácí Kubala, z úhlu ale Rakovana nepřekonal.

Podobný obraz hry pokračoval i po přestávce. První zlínský pokus směrem na bránu vyslal až po hodině hry Hrubý, jeho dalekonosná rána ale minula i reklamní panel za bránou a vyletěla až mimo areál stadionu.

Čtvrthodinu před koncem se prodral do zakončení Jawo, jeho střelu v pádu ale Reichl bez problémů chytil. „Votroci“ po třech výhrách neprohráli čtvrtý vzájemný duel za sebou. Zlín čeká už 19 utkání na venkovní ligovou výhru.

1. FC Slovácko – FK Jablonec 0:2 (0:0)

Branky: 82. Polidar, 87. Považanec. Rozhodčí: Nehasil – Mokrusch, Volf – Orel (video). ŽK: Havlík – Považanec. Diváci: 3810.

Slovácko: Nguyen – Reinberk, Břečka (86. Šašinka), Kadlec, Kalabiška – Tomič (72. Duskí), Trávník (59. Kohút), Havlík – Petržela (59. Mihálik), Kozák, Holzer (72. Ljovin). Trenér: Svědík.

Jablonec: Hanuš – Akpudje, Martinec (69. Surzyn), Heidenreich – Cools, Považanec, Houska (86. Souček), Krob (37. Sejk) – Polidar, Chramosta, Jovovič (86. Patrák). Trenér: Horejš.

FK Pardubice – Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)

Branka: 55. Jánoš. Rozhodčí: Machálek – Caletka, Váňa – Batík (video). ŽK: Červenka (Pardubice). Diváci: 2047.

Pardubice: Markovič – Icha, Hranáč, Vlček – Kostka, Tischler (75. Vacek), Solil, Helešic (81. Chlumecký) – Janošek (60. Zahradníček), Sychra (75. Mareš) – Černý (60. Červenka). Trenér: Kováč.

Bohemians: Valeš – Köstl, Křapka, Hůlka – Dostál, Jindřišek, Jánoš (88. Krch), Kovařík (62. Beran) – Hronek (62. Hála), Květ (79. Mužík) – Puškáč (79. Drchal). Trenér: Veselý.

FC Hradec Králové – Trinity Zlín 0:0

Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Černoevič – Kocourek (video). ŽK: Vašulín – Jawo, Silný, Rakovan.

Hradec: Reichl – Klíma, Čihák, Čech – Kučera, Kodeš, Smrž, Ryneš (46. Novotný) – Dvořák (67. Trusa) – Vašulín, Kubala (67. Matěj Koubek). Trenér: Miroslav Koubek.

Zlín: Rakovan – Cedidla, Kolář, Simerský, Procházka, Bartošák (79. Reiter) – Fillo (70. Dramé), Hrubý (90.+2 Didiba), Janetzký, Čanturišvili – Jawo (79. Silný). Trenér: Jelínek.