Jak přijít o 200 milionů. Hráč odmítl životní balík, skončil s podprůměrným platem

Jak přijít o 200 milionů. Hráč odmítl životní balík, skončil s podprůměrným platem; Zdroj foto: Reuters

Kanaďan Rodrigues nikdy neprošel draftem NHL a ve slavné lize dostal šanci až díky skvělé sezoně na univerzitě. V dalších šesti letech však příliš neoslnil.

Proto většinu pozorovatelů překvapilo, když v minulé základní části nastřádal za Pittsburgh 43 bodů (19+24) v 82 kláních. A protože mu zrovna končila smlouva, těšil se na to, že místo milionu dolarů ročně začne vydělávat několikanásobně více.

Nakonec však podepsal s Coloradem roční kontrakt na dva miliony, což je částka, kterou už kdysi pobíral v Buffalu. 

Mohl dopadnout mnohem lépe. Podle známého novináře Franka Seravalliho dostal brzy po červencovém otevření trhu hned několik nabídek. Podle jedné z nich si mohl v příštích třech letech vydělat 10,5 milionu dolarů, tedy v průměru 3,5 milionu za rok. Byla by to pro něj životní smlouva.

Po poradě s agentem Peterem Fishem však odmítl. Lepší nabídku už ale nedostal, což vyústilo tím, že svého agenta vyhodil a najal si Darrena Ferrise, který zastupuje třeba Mitchella Marnera nebo Nazema Kadriho.

Na víc než dvoumilionovou roční smlouvu od Colorada to ovšem nestačilo. Devětadvacetiletý Rodrigues tak kvůli špatnému rozhodnutí přišel o 8,5 milion dolarů (přes dvě stě milionů korun). Ztracené peníze ještě může vykompenzovat budoucím kontraktem, ale jistého nemá nic.

S dvoumilionovým platem teď patří k hůře placeným hráčům NHL. K průměrnému ligovému platu mu chybí zhruba milion. 

Kdo naopak vydělal, je mistrovské Colorado, které levně ulovilo zajímavého útočníka. „Získali jsme všestranného hokejistu, který nám pomůže na obou koncích kluziště. Má za sebou nejlepší ofenzivní sezonu v životě a ukázal, že umí plnit všechny možné role,“ zářil generální manažer klubu Chris MacFarland.

Rodrigues hrál v minulém ročníku ve středu útoku i na křídle, s icetimem 15:50 si vyzkoušel přesilovky i oslabení.

V Coloradu by mohl nahradit druhého centra Nazema Kadriho, který odešel do Calgary, ale bude muset trumfnout zlepšujícího se mladíka Alexe Newhooka. Místo v prvních dvou lajnách nemá jisté ani jako křídelník.

Rodrigues není prvním hokejistou, který v současné NHL, kde se šetří kvůli pomalu rostoucímu platovému stropu v posledních letech, prováhal ideální chvíli na podpis.

Švédský obránce John Klingberg, jenž skvěle podporuje útok, ale ve vlastním pásmu nepatří k nejlepším, mohl v Dallasu prodloužit smlouvu o osm let. Ročně by si v průměru vydělal kolem sedmi milionů.

Protože ale chtěl zhruba o milion ročně víc, jak informoval Jeff Marek ze stanice Sportsnet, Dallas od něj dal ruce pryč. Na volném trhu pak Klingberg narazil. Musel se spokojit s roční smlouvou od Anaheimu na sedm milionů dolarů. Mimochodem, i on po propásnuté příležitosti vyhodil svého agenta.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *