Indové se zamilovali do české gladiátorky. Nadšená Fruhvirtová jen kroutila hlavou

Indové se zamilovali do české gladiátorky. Nadšená Fruhvirtová jen kroutila hlavou; Zdroj foto: ČTK

Po dvojchybě soupeřky Nadii Podoroské znamenající proměněný mečbol lehla na záda a rozvzlykala se štěstím. Zpět do reality se vrátila až po dlouhých vteřinách a omlouvala se Argentince, že ji na závěrečné podání rukou nechala čekat.

O chvíli později už nadšeně rozsévala polibky a úsměvy do publika. Ovace po vítězství 5:7, 6:2, 6:4 byly bouřlivé.

„Tohle byla ta nejlepší atmosféra, ve které jsem kdy hrála. Takže vám strašně moc děkuju,“ žasla česká tenistka po utkání a nevěřícně kroutila hlavou.

Moderátor Fruhvirtovou uvedl obdivným zvoláním „Wow“.

Semifinále trvající dvě a tři čtvrtě hodiny, během něhož musela být několikrát ošetřována, zvládla zejména díky příkladné bojovnosti.

V rozhodující sadě prohrávala už 2:4, potom ale přepla do herního tranzu a čtyřmi vyhranými gemy v řadě dosáhla na největší úspěch dosavadní krátké kariéry. Tři první mečboly v desáté hře ještě neproměnila, čtvrtý ale díky selhání soupeřky ano.

„Tohle bylo jako soutěž gladiátorek nebo wrestlingový zápas,“ rozplýval se indický moderátor. U vytržení byli z české tenistky také fanoušci. V hledišti byla vidět trička s natištěnou fotografií pražské rodačky, stejně jako transparent s nápisem „Čennaí miluje Lindu Fruhvirtovou.“

Češka se musela rozesmát, když děkovala zejména jedné straně místního tenisového stánku. Právě z ní se totiž hrnula až frenetická podpora.

„Úžasné. Skvělé publikum,“ děkovala znovu a znovu.

Zápas označila za jeden z nejtěžších v životě. „Byla to obrovská bitva. Nadia mě donutila jít za hranu mých možností. Jenom jsem nepřestávala bojovat a nepřestávala věřit,“ dodala.

S velkou radostí pak přijala zprávu, že se v novém vydání světového žebříčku prvně probojuje do elitní stovky. A slíbila, že udělá všechno pro to, aby se se po těžkém boji dala dohromady na nedělní finále.

V něm bude mít nevýhodu, její soupeřka Polka Magda Linetteová totiž v druhém semifinále odehrála jen pár minut, než jí Katie Swanová vzdala kvůli zranění.

Fruhvirtová má o třináct let starší hráčce co vracet, s Linetteovou prohrála vloni v osmifinále turnaje v Clevelandu ve dvou setech.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *