Chci zůstat v Bostonu, miluju to tady, říká Pastrňák. A vyhlíží Krejčího

Chci zůstat v Bostonu, miluju to tady, říká Pastrňák. A vyhlíží Krejčího; Zdroj foto: Reuters

„Samozřejmě doufám, že se dohodneme. V tomhle městě jsem dostal šanci stát se hráčem, jakým jsem, a člověkem, jakým jsem. Tenhle klub toho byl velkou součástí. Miluju to tady a je pro mě čest nosit tento dres,“ řekl Pastrňák v pátek zámořským novinářům.

Havířovský rodák byl v minulém ročníku se 40 góly nejlepším střelcem Bruins a se 77 body jeho druhým nejproduktivnějším hráčem za Bradem Marchandem (80). Ten bude Bostonu po operaci kyčle v úvodu sezony chybět, stejně jako například obránce Charlie McAvoy. Bruins zahájí ročník 12. října utkáním proti Washingtonu.

„Samozřejmě to jsou klíčoví hráči našeho týmu. Máme ale i jiné lídry, takže jsem si jistý, že budeme od prvního zápasu připraveni. Bude to výzva, ale čím dříve si takovými výzvami projdete, tím lépe pro tým a pro společný růst,“ řekl Pastrňák.

V nové sezoně bude moci Pastrňák obnovit spolupráci s centrem Davidem Krejčím, jenž se do Bostonu vrátil po roce stráveném v Olomouci. Oba si už společně zahráli na květnovém mistrovství světa, kde pomohli české reprezentaci k zisku bronzu.

„Musím přiznat, že to byl svým způsobem vrchol mé minulé sezony. Moc jsem si to zase na mistrovství světa užil. A s Davidem jsme samozřejmě dobří kamarádi a jsem moc šťastný, že se vrátil,“ řekl Pastrňák.

Pětinásobný vítěz Zlaté hokejky hraje za Boston celou svou kariéru v NHL. V 510 zápasech nasbíral 504 bodů (240+264), dalších 74 bodů (30+44) přidal v play off. V roce 2020 získal Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce soutěže.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *