Třinec začal obhajobu porážkou. Na Hrachovinu vyslal 44 střel, gól nedal

Třinec začal obhajobu porážkou. Na Hrachovinu vyslal 44 střel, gól nedal; Zdroj foto: ČTK

Oba góly padly v úvodních jedenácti minutách, trefili se Mikuláš Hovorka a Martin Hanzl. Čisté konto udržel Dominik Hrachovina, který zneškodnil 44 střel. Neúspěšnou premiéru si tak na lavičce Ocelářů odbyl trenér Zdeněk Moták, který vystřídal před sezonou Václava Varaďu.

Utkání předcházel slavnostní moment, při kterém Oceláři vyvěsili pod strop haly banner „Mistři 2021/22“. Na ledě ale patřil úvod zápasu třetímu týmu z poslední sezony. Skóre otevřel již po 86 sekundách hry dělovkou obránce Hovorka, k němuž se odrazila zblokovaná střela Tomana od chráničů Jaroměřského. V početní převaze zvýšil po učebnicové souhře na jeden dotek Hanzl. Hosty po úvodní třetině trápila jen jedna věc – po střetu s Draveckým skončil zápas pro Percyho.

Třinec, který hrál bez kapitána Vrány, prohrával o dva góly i v posledních třech zápasech Ligy mistrů, přesto ve dvou vyrovnal. I proti Motoru tlak v prostřední části stupňoval. V největších šancích ale hosty podržel Hrachovina – chytil únik Marcinka, v přečíslení čtyři na dva zastavil Daňa a puk za svá záda nepustil ani při dorážkách Romana a Růžičky.

Převaha domácích pokračovala i ve třetí třetině, vytvořili si několik závarů, ale obrana Českých Budějovic odolala. Oceláři nezměnili skóre ani v dlouhé hře bez brankáře, k níž se odhodlali už v čase 57:30.

1. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec – HC Motor České Budějovice 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Hovorka (M. Toman, Strnad), 11. M. Hanzl (Gulaš, Šenkeřík). Rozhodčí: Kubičík, Šír – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Diváci: 3530.

Sestavy:

Třinec: Mazanec – Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, Čukste, J. Jeřábek, Jaroměřský – M. Růžička, Roman, Daňo – Nestrašil, Hudáček, Voženílek – Svačina, Marcinko, Chmielewski – Dravecký, Lyszczarczyk, Hrehorčák. Trenér: Moták.

České Budějovice: Hrachovina – Percy (21. Kachyňa), Bindulis, Vráblík, Štencel, Šenkeřík, Hovorka – Gulaš, Pech, F. Přikryl – V. Tomeček, M. Hanzl, Dzierkals – Valský, M. Toman, Strnad – Z. Doležal, Koláček, Karabáček. Trenér: Modrý.