Lehečka zahájil daviscupovou baráž skvěle. Izraelskému soupeři nadělil dokonce kanára

Lehečka zahájil daviscupovou baráž skvěle. Izraelskému soupeři nadělil dokonce kanára; Zdroj foto: Reuters

Sobotní program začne čtyřhrou, do níž zatím Navrátil nahlásil dvojici Zdeněk Kolář, Dalibor Svrčina. Za Izrael by měli při absenci zřejmě zdravotně indisponované jedničky Jišaje Oliela nastoupit Cukierman s Lešemem. Ve dvouhrách by se pak podle vývoje měli střetnout Lehečka s Lešemem a Macháč s Cukiermanem.

Všechny zápasy se hrají na dva vítězné sety. Vítěz postoupí do kvalifikace o finálový turnaj Davis Cupu v příštím roce. Poraženého čeká pád do nižšího patra soutěže.

Dvacetiletý Lehečka splnil úvodu baráže roli favorita a připsal si první výhru v Davis Cupu. Třiašedesátý hráč světa nedovolil Cukiermanovi v prvním setu ani jeden brejkbol a nadělil o sedm let staršímu protivníkovi za 39 minut „kanára“.

Jediný účastník zápasu v Tel Avivu z první stovky žebříčku ATP získal brejk také ve třetí hře druhé sady. Za stavu 5:4 Cukierman duel zdramatizoval. Za podpory více než tří tisíc fanoušků měl při vedení 40:0 tři brejkboly, Lehečka je ale odvrátil a pěti míčky za sebou dopodával duel k vítězství.

Utkání baráže tenisového Davisova poháru v Tel Avivu:

Izrael – Česko 0:1 po úvodní dvouhře

Cukierman – Lehečka 0:6, 4:6.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *