Slovácko v Německu skvělým výkonem dotáhlo dvoubrankové manko, pak ho srazila penalta; Zdroj foto: Reuters

Svěřenci trenéra Martina Svědíka čekají na vítězství už šest soutěžních zápasů a ve skupině D jsou poslední.

Němci si v úvodním poločase vypracovali vedení 2:0 po trefách Sargise Adamyana a Floriana Dietze. Hosté v rozmezí 49. až 52. minuty díky Janu Kalabiškovi a Milanu Petrželovi srovnali, Kolín však opět odskočil zásluhou proměněné penalty Dejana Ljubicice. Chvíli předtím přitom rozhodčí pokutový kop pro tým z Uherského Hradiště neodpískal. Stejný hráč pak stanovil konečné skóre.

Tým z Uherského Hradiště nezvítězil ani ve třetím soutěžní utkání proti německému soupeři. V roce 2003 podlehl dvakrát Wolfsburgu v dnes již neexistujícím Poháru Intertoto.

Naopak Kolín neprohrál proti českému mužstvu ani popáté. V sezoně 1967/68 na něj ve Veletržním poháru nevyzrála Slavia a v ročníku 1985/86 v Poháru UEFA (dnes Evropská liga) jiný pražský celek Bohemians 1905.

Utkání 2. kola skupiny D fotbalové Evropské konferenční ligy:

Kolín nad Rýnem – 1. FC Slovácko 4:2 (2:0)

Branky: 65. z pen. a 74. Ljubicic, 10. Adamyan, 42. Dietz – 49. Kalabiška, 52. Petržela. Rozhodčí: Aranovskij – Matyaš, Kucev (všichni Ukr.). ŽK: Duda, Martel, Maina – Trávník, Svědík (trenér). Diváci: 47.700.

Kolín n. R.: Schwäbe – Schindler, Soldo (59. Hübers), Kilian, Pedersen (58. Hector) – Martel – Ljubicic (78. Thielmann), Duda (59. Schirí), Maina – Dietz (70. Tigges), Adamyan. Trenér: Baumgart.

Slovácko: Fryšták – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Petržela (84. Kohút), Trávník (72. Holzer), Daníček (34. Břečka), Havlík, Duskí (72. Sinjavskij) – Mihálik (84. Kozák). Trenér: Svědík.