Šílené záběry z Chorvatska. Fanoušek pálil po hráčích z raketometu

Šílené záběry z Chorvatska. Fanoušek pálil po hráčích z raketometu; Zdroj foto: Twitter

Pravost záběrů potvrdil nejčtenějšímu chorvatskému zpravodajskému webu 24sata.hr funkcionář krajského fotbalového svazu Vladimir Romič.

„Ano, k incidentu došlo. S pořadatelským klubem jsme zahájili disciplinární řízení, žádáme o vyjádření delegáta, rozhodčího a zástupce obou klubů,“ uvedl tajemník fotbalového svazu Licko-senjské župy.

Na videu je vidět, jak fanoušek pálí na hřiště ze zbraně Zolja. Podle chorvatského webu jde o lehký raketomet určený na ničení obrněných vozidel: Vystřeluje projektily ráže 64 milimetrů, které dokáží proniknout až do 300 milimetrů silné ocele.

Pokud raketa nezasáhne cíl do čtyř až šesti vteřin, vybuchne. To se stalo i v tomto případě, exploze naštěstí nikoho nezranila.

Chorvatská policie potvrdila deníku 24sata, že se na základě zveřejněných záběrů začala incidentem zaobírat. Podle šéfa domácího  klubu Milana Jakovljeviče se však jedná o staré video. „Nevím, kdy se to stalo, do toho bych se nechtěl pouštět. Ale myslím, že to není nová věc. Nechci to komentovat,“ prohlásil. 

Předseda Sokolacu Ivica Perkovič se k incidentu vyjadřovat nechtěl, neboť na střetnutí osobně nebyl. V zápise o utkání však údajně žádná neobvyklá událost uvedená není.

 Samotný zápas páté nejvyšší chorvatské soutěže vyhrál Sokolac 4:1.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *