Mám obě nohy dlouhý. Haaland prozradil tajemství svého parádního gólu

Mám obě nohy dlouhý. Haaland prozradil tajemství svého parádního gólu; Zdroj foto: Reuters

Ještě deset minut před koncem vedl německý celek na Etihad Stadium 1:0, jenže pak vyrovnal John Stones a o čtyři minuty později přišla Haalandova chvíle. Už centr Portugalce Joaa Cancela šajtlí byl famózní, Nor pak do něj v letu „sáhl“ akrobaticky patou a rozhodl.

„Mám dlouhý nohy a dokážu vyskočit vysoko,“ prozradil dvaadvacetiletý kanonýr tajemství úspěchu. „Od Cancela to byl skvělý centr,“ nezapomněl pochválit lahůdkovou přihrávku.

„Vstřelili jsme dva krásné góly, i když ten můj byl trochu hezčí,“ ocenil se Haaland.

„Připomnělo mi to gól Johana Cruyffa, jeden z jeho nejslavnějších. Je hezké, že ho Erling napodobil,“ zavzpomínal kouč Manchesteru City Pep Guardiola na rok 1973 a zápas Barcelona – Atlético, v němž trojnásobný vítěz Zlatého míče rovněž poslal míč do sítě ve vysokém výskoku patou.

Haaland poprvé nastoupil proti Dortmundu, za který hrál posledních dva a půl roku a nasázel v jeho dresu 86 branek v 89 utkáních. Za „citizens“ má zatím neskutečnou bilanci devět zápasů a 13 zásahů. „Střílení gólů je moje práce,“ usmíval se skromně vychvalovaný klenot po středečním klání.

„Bylo mi jasné, že to rozhodne. Není moc způsobů, jak ho zastavit,“ posteskl si  záložník Dortmundu Jude Bellingham, který nedávného parťáka samozřejmě moc dobře zná.

„Odvedli jsme skvělou práci, bohužel pro nás ale znovu ukázal, čeho je schopný,“ litoval Angličan, jehož trefa z 56. minuty nakonec Borussii na bodový zisk nestačila.

Guardiola nebyl navzdory vítězství s výkonem mužstva spokojený. „Zase jsme to zachraňovali v závěru, to se mi nelíbí,“ mračil se španělský kouč. „Nehráli jsme vůbec dobře, chyběla nám agresivita. Obraz hry se změnil až po vystřídání,“ pokračoval.

„Na konci zápasu jsme ukázali, jaký jsme tým. Takhle musíme hrát pořád,“ doplnil Haaland, největší hvězda večera.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *