Skvělá Fruhvirtová. Sedmnáctiletá Češka vyřadila nasazenou pětku a je ve čtvrtfinále

Skvělá Fruhvirtová. Sedmnáctiletá Češka vyřadila nasazenou pětku a je ve čtvrtfinále; Zdroj foto: Reuters

Fruhvirtová přitom v prvním setu prohrávala 0:3, ale dokázala průběh otočit. Ve druhé sadě už toho o deset let starší Petersonové příliš nedovolila a postoupila do druhého čtvrtfinále v kariéře. Poprvé se v něm představila loni v Charlestonu.

O první semifinálovou účast na okruhu WTA si Fruhvirtová zahraje s vítězkou zápasu mezi Carol Zhaovou z Kanady a turnajovou dvojkou Varvarou Gračovovou z Ruska.

Kateřina Siniaková na úvod turnaje v Portoroži porazila 6:1 a 6:4 čtvrtou nasazenou Martinu Trevisanovou z Itálie. Druhé kolo bylo naopak konečnou pro Terezu Martincovou, která prohrála 4:6, 1:6 s Jelenou Rybakinovou z Kazachstánu.

Martincová přitom do zápasu s úřadující wimbledonskou vítězkou vstoupila skvěle a ujala se vedení 4:0. Jenže potom Rybakinová získala sedm gamů za sebou a nedala už soupeřce šanci.

Sedmadvacetiletá Martincová tak prodloužila nepříznivou sérii a na desátém turnaji za sebou nedošla dál než do druhého kola. Dál naposledy byla v červnu v Nottinghamu, kde skončila v semifinále.

Siniaková hladce získala první set, do druhého naopak vstoupila lépe Trevisanová a ujala se vedení 2:0. Čerstvá vítězka US Open ve čtyřhře ale skóre otočila a její další soupeřkou bude Jodie Burrageová z Velké Británie.

Tenisový turnaj žen v Čennaí (tvrdý povrch, dotace 251.750 dolarů):

Dvouhra – 2. kolo: L. Fruhvirtová (ČR) – Petersonová (5-Švéd.) 6:4, 6:2, Hibinová (Jap.) – Wang Čchiang (6-Čína) 6:2, 6:3.

Tenisový turnaj žen v Portoroži (tvrdý povrch, dotace 203.024 eur):

Dvouhra – 2. kolo: Siniaková (ČR) – Trevisanová (4-It.) 6:1, 6:4, Rybakinová (3-Kaz.) – Martincová (ČR) 6:4, 6:1, Curenková (Ukr.) – Alexandrovová (5-Rus.) 7:5, 7:6 (7:5).

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *