Mají vyšší výkonnost než jméno. Trpišovský varuje před „futsalisty“ z Ballkani

Mají vyšší výkonnost než jméno. Trpišovský varuje před "futsalisty" z Ballkani; Zdroj foto: Milan Kammermayer

Pražané potřebují první domácí utkání v hlavní fázi zvládnut o to víc, že na úvod remizovali v Sivasu. Trpišovský varoval před podceněním kosovského soupeře, který má podle něj vyšší výkonnost než jméno. Vzhledem k absencím má aktuálně k dispozici jen 15 hráčů do pole.

Slávisty v neděli čeká v Plzni přímý souboj o první místo v české lize, k duelu s Ballkani ale přistupují se vší vážností. „Pro nás je první vrchol týdne zítřejší zápas. Zaprvé to potřebujeme zvládnout za tři body, protože z prvního utkání máme jen bod. Navíc je to první domácí zápas ve skupině. I v minulých letech to byl pro nás klíč k tomu vytvořit si pozici k postupu. Vždy jsme první domácí zápasy zvládli, ať to byl kterýkoliv soupeř. Je to takový základní stavební kámen,“ řekl na tiskové konferenci Trpišovský.

„Zadruhé máme zprávy, že by mohlo být vyprodáno. Moc si vážíme, že i na takový zápas tady bude skoro nebo možná úplně vyprodáno. Takže to zítra potřebujeme zvládnout a pak přijde další vrchol (v Plzni),“ poznamenal Trpišovský.

Jeho tým opět trápí marodka, několik hráčů zápasí s virózou. I proto nemůže při skládání sestavy příliš hledět na nedělní utkání v Plzni. „Zase nám včera pro teplotu vypadl jeden hráč, který leží. Plus je tam pohárová soupiska. K dnešnímu dni máme na zítřejší zápas 15 hráčů do pole, což samozřejmě na utkání bohatě stačí. Ale zase nemáme takové manévrovací možnosti, abychom přemýšleli i směrem k nedělnímu zápasu,“ podotkl Trpišovský.

Kvůli zranění bude Slavii chybět kapitán Tomáš Holeš. „Musíme si s jeho absencí poradit. Tomáš má kromě výkonnosti spoustu dalších úkolů na hřišti, při rozích hlídá nejlepší hlavičkáře soupeře, určitou úlohu má i v útočných standardkách. Jsou to věci, na které musíme myslet a nahradit je i směrem k nedělnímu zápasu,“ řekl Trpišovský, který do dnešního tréninku vezme i pět mladších hráčů z rezervy a týmu do 19 let.

Kosovského nováčka skupinové fáze evropských pohárů nepodceňuje. „Pro nás všechny to byla neznámá, nikdy jsem je neviděl naživo. Až teď jsem viděl jejich zápasy. Musím říct, že jsem příjemně překvapený. Někdy přijede tým, který má velké jméno a výkonnost není podle očekávání. U Ballkani je to naopak. Je to tým, který žádné jméno nemá, ale výkonnost je mnohem vyšší, než by člověk čekal,“ uvedl.

„Mají trenéra, který měl velké úspěchy v Albánii a přenesl je i do tohohle týmu. Jsou strašně silní v základní kombinaci, všechno rozehrávají. Celý tým je hodně fotbalový, mají rádi míč. V některých momentech mi připomínají futsalisty. Viděl jsem jejich zápas s Prištinou v lize, z obou stran to bylo zajímavé a hodně hezké na koukání. Mají samozřejmě nějaké slabiny, na které se zaměřujeme,“ dodal kouč.

Ballkani na úvod skupiny remizoval s Kluží 1:1 a o výhru přišel až v nastavení. „Nesmíme jim nechat moc prostoru. Kluž jim skoro nebyla schopná odebrat balon, v první půli měli držení míče okolo 70 procent. Musíme se snažit o to, abychom hráli jako doma v lize, abychom měli velkou kontrolu míče. Pak se objeví jejich slabiny. Vzadu mají zkušené obránce i brankáře, vepředu naopak pohyblivé a mladé hráče. Korenica, levé křídlo Krasniqi, nesmírně produktivní hráč, zajímavý útočník Rrahmani. Je to mix zkušených hráčů, kteří si hodně věří na balonu, a technických, rychlých hráčů vepředu,“ řekl Trpišovský.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *