Krejčíková a Siniaková jdou na Turnaji mistryň, české singlistky k němu mají daleko

Krejčíková a Siniaková jdou na Turnaji mistryň, české singlistky k němu mají daleko; Zdroj foto: Reuters

„Jsme nadšené, že budeme znovu hrát na Turnaji mistryň,“ citoval web WTA Siniakovou, jež vede světový deblový žebříček před svou parťačkou. „Těšíme se na Fort Worth v Texasu a doufáme, že obhájíme titul,“ dodala Krejčíková.

Krejčíková se Siniakovou v neděli poprvé triumfovaly na US Open a zkompletovaly kariérní Grand Slam. Šestadvacetileté Češky, které spolu na WTA Tour hrály poprvé v roce 2014, letos získaly tři tituly a všechny grandslamové: před New Yorkem vyhrály na Australian Open a ve Wimbledonu.

Na finálovém turnaji WTA Tour se Krejčíková se Siniakovou představí počtvrté za sebou. Loni Turnaj mistryň ovládly jako první český pár v historii a pozvedly trofej nesoucí jméno české tenisové legendy Martiny Navrátilové. Titul mohou obhájit jako sedmá dvojice v historii.

WTA zároveň potvrdila, že ve dvouhře se na Turnaj mistryň jako první kvalifikovaly obě finalistky US Open: vítězka Iga Šwiateková z Polska a Tunisanka Uns Džábirová.

Další české tenistky mají k účasti na turnaji pro nejlepších osm singlistek a osm párů letošího roku daleko. Nejlepší Češka ve dvouhře Petra Kvitová je v žebříčku sezony patnáctá, Lucie Hradecká je spolu s Indkou Saniou Mirzaovou na jedenácté pozici.

Ve Fort Worth se bude hrát od 31. října do 7. listopadu. Město v Texasu zaskočilo za plánovaný Šen-čen poté, co WTA kvůli nevyjasněné aféře kolem bývalé světové deblové jedničky Pcheng Šuaj pozastavila konání jakýchkoliv akcí na území Číny.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *