V nominaci na Ligu národů nechybí Kúdela ani Kuchta, Tecl zatím pozvánku nedostal

V nominaci na Ligu národů nechybí Kúdela ani Kuchta, Tecl zatím pozvánku nedostal; Zdroj foto: Reuters

Šilhavého svěřenci se sejdou poprvé od začátku nové klubové sezony. Nejprve 24. září v pražském Edenu přivítají Portugalsko a o tři dny později se představí ve Švýcarsku.

Po čtyřech z šesti zápasů skupiny patří českému týmu třetí místo s náskokem jednoho bodu před Švýcarskem. Nejhorší celek tabulky sestoupí v Lize národů do úrovně B.

Vedle Schicka se oproti červnovému srazu vracejí i záložníci Petr Ševčík s Antonínem Barákem, který nedávno zamířil do Fiorentiny, křídelník Jakub Jankto, pravý bek či záložní Lukáš Masopust a brankář Jiří Pavlenka. Gólman Brém naposledy chytal za reprezentaci vloni v červnu v přípravě před mistrovstvím Evropy.

Naopak kvůli zranění stále scházejí dlouhodobí marodi obránci Jan Bořil, David Hovorka, Ondřej Čelůstka a Tomáš Petrášek, defenzivní univerzál Ladislav Krejčí mladší a útočník Matěj Vydra. Mezi náhradníky je defenzivní univerzál Tomáš Holeš, který má aktuálně zdravotní potíže, ale není vyloučeno, že by ho Šilhavý ještě dodatečně povolal. Podobně je na tom i další defenzivní hráč Michal Sadílek.

Do nominace se zatím nedostalo několik hráčů, kteří mají v úvodu sezonu velmi dobou formu. Jen mezi náhradníky figurují plzeňští Jan Sýkora s Adamem Vlkanovou či nejlepší střelec ligové sezony útočník Stanislav Tecl.

Pětatřicetiletý Kúdela naposledy hrál za reprezentaci vloni v březnu. „Máme komplikace se středními obránci. Ondru známe dobře. I když zmizel z očí, tak ho přes video sledujeme. Hraje všechny zápasy, i když můžeme polemizovat nad kvalitou soutěže. V minulosti ukázal své kvality, tak jsme ho povolali,“ uvedl na tiskové konferenci Šilhavý.

Nominace české fotbalové reprezentace na utkání Ligy národů s Portugalskem (24. září v Praze) a ve Švýcarsku (27. září v St. Gallenu):

Pozice Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Jiří Pavlenka Brémy 14 0
Jindřich Staněk Plzeň 4 0
Tomáš Vaclík Olympiakos Pireus 51 0
Obránci Jakub Brabec Aris Soluň 30 2
Vladimír Coufal West Ham 30 1
Milan Havel Plzeň 4 0
Václav Jemelka Plzeň 5 0
Ondřej Kúdela Persija Jakarta 8 0
David Zima FC Turín 11 0
Jaroslav Zelený Sparta Praha 5 0
Záložníci Antonín Barák Fiorentina 31 8
Václav Černý Twente Enschede 4 0
Jakub Jankto Sparta Praha 45 4
Lukáš Kalvach Plzeň 3 0
Lukáš Masopust Slavia Praha 31 2
Tomáš Souček West Ham 52 9
Petr Ševčík Slavia Praha 12 0
Útočníci Adam Hložek Leverkusen 18 1
Jan Kuchta Sparta Praha 10 2
Patrik Schick Leverkusen 33 17

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *