Sudí podle komise rozhodčích v Olomouci správně nenařídil penalty proti Plzni

Sudí podle komise rozhodčích v Olomouci správně nenařídil penalty proti Plzni; Zdroj foto: Milan Kammermayer

V souladu s pravidly nejprve po půlhodině nařídili penaltu pro Viktorii a poté hlavní arbitr Marek Radina dvakrát správně neodpískal pokutový kop pro Hanáky. Komise zároveň zkritizovala výkon prvního asistenta Jiřího Kříže a zohlední to při nominaci na další kola.

Olomoučtí, kteří v utkání prohráli 2:3, nejprve chtěli penaltu za stavu 1:2 v závěru první půli, kdy hostující Erik Jirka zahrál ve vápně rukou. Podle komise se ale o pokutový kop nejednalo. „Hráč měl ruku v přirozené poloze vzhledem k pohybu těla a rukou nehrál úmyslně,“ uvedla komise v komuniké po dnešním jednání.

V 87. minutě se pak domácí marně dožadovali penalty za zákrok Lukáše Hejdy na olomouckého Mojmíra Chytila. I v tomto případě podle komise sudí rozhodli správně a pokutový kop nenařídili.

Hanáci se rozčilovali i po penaltě na Chorého, neboť celé situaci podle nich předcházel otočený aut na polovině hřiště. To však videorozhodčí podle protokolu nemůže přezkoumávat. I kvůli této situaci zřejmě komise zkritizovala asistenta Kříže.

Ve sporných situacích dobře rozhodli sudí i v zápase Slavie s Českými Budějovicemi (6:1). Michal Křepský v 64. minutě správně vyloučil hostujícího Jakuba Horu za surový faul na Davida Douděru, naopak za zákrok na Lukáše Masopusta o chvíli dříve byla podle pravidel udělena jen žlutá karta.

„Pokud by nedošlo k přestupku, domácí útočník by míč pravděpodobně dostihl později než hostující brankář. Jednalo se o hraniční situaci,“ uvedla komise.

Správně dostal jen žlutou kartu také sparťanský brankář Matěj Kovář za zákrok mimo vápno v utkání v Teplicích. „Pokud by nedošlo k přestupku, domácí útočník by míč pravděpodobně dostihl v blízkosti brankové čáry, takže se nejednalo o zmaření zjevné brankové možnosti,“ poznamenala komise.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *