Srdnatý boj na body nestačil. Plzeň v LM padla s Interem Milán, zazářil Džeko

Srdnatý boj na body nestačil. Plzeň v LM padla s Interem Milán, zazářil Džeko; Zdroj foto: Reuters

Fotbalisté Plzně ve druhém utkání hlavní fáze Ligy mistrů doma podlehli Interu Milán 0:2. Úřadující češti šampioni, kteří odehráli závěrečnou půlhodinu bez vyloučeného Pavla Buchy, zůstávají ve skupině C bez bodu. Minulou středu utrpěli debakl 1:5 v Barceloně.

Favorizovaný italský tým ve 20. minutě poslal do vedení Edin Džeko, který v 70. minutě při přesilovce hostů připravil druhou branku pro Denzela Dumfriese. Inter získal v tomto ročníku elitní soutěže první body.

Viktoria se v dalším zápase Ligy mistrů představí 4. října na stadionu Bayernu Mnichov. Plzeň doma v pohárech prohrála poprvé po 11 duelech od debaklu 0:5 s Realem Madrid ve skupině Champions League v listopadu 2018.

Utkání 2. kola fotbalové Ligy mistrů:

Skupina C:

Viktoria Plzeň – Inter Milán 0:2 (0:1)

Branky: 20. Džeko, 70. Dumfries. Rozhodčí: Schärer – Zogaj, Erni – San (video, všichni Švýc.). ŽK: Sýkora, Kalvach, Jemelka – Bastoni, Gagliardani. ČK: 61. Bucha (Plzeň). Diváci: 11.252 (vyprodáno).

Plzeň: Staněk – Hejda, Pernica, Jemelka – Havel (76. Holík), Kalvach (76. N’Diaye), Bucha, Vlkanova (84. Čermák), Sýkora (71. Jirka) – Chorý (72. Bassey), Mosquera. Trenér: Bílek.

Inter: Onana – Škriniar, Acerbi, Bastoni (64. D’Ambrosio) – Dumfries, Barella (72. Gagliardani), Brozovič (84. Asllani), Mchitarjan (72. Calhanoglu), Gosens – Džeko, Correa (72. Martínez). Trenér: Inzaghi.