Snad to není konec, řekla Krejčíková. Zastaví je jen covid, píší o Češkách v USA

Snad to není konec, řekla Krejčíková. Zastaví je jen covid, píší o Češkách v USA; Zdroj foto: Reuters

Na jejich semifinále přišlo na velký stadion Louise Armstronga jen pár stovek fanoušků, hrálo se v nedůstojné kulise. Organizace WTA po postupu do finále informovala o blížícím se historickém zápisu českých hráček jen velmi stručně, za což byla kritizována na sociálních sítích.

Nejvýraznější pozornost na letošním US Open nejprve poutala loučící se ikona Serena Williamsová a poté pochopitelně atraktivní, zvonivé příběhy v singlu, zejména ty vyprávějící o novém devatenáctiletém šampionovi Carlosi Alcarazovi a sílící krutovládě Igy Šwiatekové.

Krejčíková se Siniakovou si ale nakonec své místo na výsluní přece jen vybojovaly.

Po nedělním vítězném finále dokonaly nejen kariérní Grand Slam, tedy vítězství na všech turnajích velké čtyřky, ale i takzvaný Golden Slam zahrnující navíc zlatý úspěch na olympijských hrách.

Doma mají dva tituly z Wimbledonu, další dva z Roland Garros, jeden z Australian a nyní i US Open. K tomu olympijská zlata a trofej z Turnaje mistryň, která se do Golden Slamu oficiálně nezapočítává.

Něco natolik robustního už nemohla ignorovat ani americká média.

„Jediná věc, která tyhle dívky může zastavit, je covid,“ píše ESPN s narážkou na letošní stoprocentní bilanci K+S na grandslamech, kterou však na antuce v Paříži kvůli pozitivnímu testu Krejčíkové nemohly dovést k absolutní dokonalosti.

Na třech zbylých grandslamech nepoznaly porážku. 18:0 na zápasy.

Na nejvyšší možné tenisové scéně prohrály naposledy loni v prvním kole US Open proti Polce Linetteové s Američankou Peraovou.

„Píší historii. Jsou po sestrách Williamsových druhým deblovým párem s Golden Slamem v dějinách. A pátou a šestou individuální hráčkou, které se tím mohou pyšnit,“ zmiňuje server Tennis.com.

Krejčíková a Siniaková se zařadily k Američankám Sereně Williamsové, Venus Williamsové, Pam Shriverové a Portoričance Gigi Fernandezové.

„Je to zvláštní, okouzlující pocit, že jsme se teď staly součástí tenisové historie,“ cituje Tennis.com dojatou Krejčíkovou.

Šestadvacetiletá tenistka ostře odmítla slábnoucí motivaci do dalších bojů. „Naše kariéra jde dál, chceme přidat další úspěchy. Můžeme se dál zlepšovat. Doufám, že tohle není konec,“ uvedla.

Podle Tennis.com byly americké finálové soupeřky českých šampionek, Caty McNallyová s Taylor Townsendovou, blízko tomu, aby zápis do historie zastavily. Vždyť vedly 6:3 a 4:1.

„Jenže Češky se v zápase udržely a vyhrály devět z deseti posledních gamů,“ popisuje magazín, jak se zrodil obrat na konečných 3:6, 7:5, 6:1.

„Americké tenistky nemohly konkurovat zkušenostem Češek, které spolu začaly hrát už v juniorských letech,“ dodává smířeně ESPN.

Obě české tenistky vyzdvihly vlastní bojovnost léty a také nutnost neustálého vědomí, že nikdy není nic ztraceno.

„Když něco nešlo podle našich představ, jen jsme bojovaly dál. To je ten hlavní klíč,“ řekla Siniaková.

„Dlouho jsme se cítily dole. Pořád jsme ale byly odhodlané bojovat o každý jednotlivý fiftýn. A najednou se to začalo obracet na naši stranu,“ dodala Krejčíková, která už napříč disciplínami nastřádala deset grandslamových titulů.

K šesti deblovým se Siniakovou přidala mezi lety 2019 a 2021 tři po sobě jdoucí australské triumfy v mixu. A především loni překvapivě vyhrála dvouhru na French Open. 

Siniaková na řádný singlový průlom čeká, všechno si ale vynahrazuje po boku stálé parťačky.

„Je těžké porovnat jednotlivé tituly, z každého mám úžasné vzpomínky. Cesty k nim byly rozdílné. Strašně si užívám, jak se nám daří,“ řekla šestadvacetiletá hráčka v rozhovoru pro WTA Insider.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *