Juniorka Havlíčková získala na US Open deblový titul, finále dvouhry prohrála

Juniorka Havlíčková získala na US Open deblový titul, finále dvouhry prohrála; Zdroj foto: Milan Kammermayer

Ve finále dvouhry prohrála Havlíčková na betonových dvorcích ve Flushing Meadows s Alexandrou Ealaovou z Filipín 2:6, 4:6. Česká juniorka držela v úvodu finále krok, od stavu 2:2 však prohrála čtyři gamy za sebou a první set ztratila. Ve druhé sadě přišla ze začátku o podání, brejk ale ihned soupeřce oplatila. O porážce české tenistky rozhodla devátá hra, kdy Havlíčková přišla znovu o servis. Ealaová poté duel dopodávala.

Spolu se Šnajderovou, s níž Havlíčková vytvořila první nasazený pár, pak porazily německou dvojici Carolina Kuhlová, Ella Seidelová 6:3, 6:2. V Paříži triumfovala Havlíčková v deblu po boku jiné české tenistky Sáry Bejlek.

Mix vyhrál australský pár

Smíšenou čtyřhru vyhráli australští tenisté John Peers a Storm Sandersová. Francouzko-belgickou dvojici Edouard Roger-Vasselin, Kirsten Flipkensová porazili v dnešním finále po obratu 4:6, 6:4, 10:7. Připsali si první společný grandslamový triumf v kariéře.

Osmadvacetiletá Sandersová ve finále „turnaje velké čtyřky“ debutovala. O šest let starší Peers před pěti lety zvítězil v mužském deblu na Australian Open. Oba získali první grandslamový titul ze smíšené čtyřhry v kariéře.

Peers uspěl v mixu také vloni na olympijských hrách v Tokiu, kde po boku bývalé světové jedničky Ashleigh Bartyové získal bronzovou medaili. Šestadvacetiletá Bartyová ukončila letos v březnu kariéru.

Tenisový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 60 milionů dolarů):

Smíšená čtyřhra – finále: Sandersová, Peers (4-Austr.) – Flipkensová, Roger-Vasselin (Belg./Fr.) 4:6, 6:4, 10:7.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *