Jankto: Když ztratíme takový zápas, nemůžeme pomýšlet na nějaké prvenství

Jankto: Když ztratíme takový zápas, nemůžeme pomýšlet na nějaké prvenství; Zdroj foto: Milan Kammermayer

Pražané proti outsiderovi neudrželi dvougólový náskok, v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou hráli nerozhodně a na třetím místě neúplné tabulky ztrácejí šest bodů na vedoucí Plzeň, která má navíc zápas k dobru. Podle šestadvacetiletého křídelníka nemohou Letenští s podobnými ztrátami ani pomýšlet na špičku.

„Když vedeme 2:0 v Teplicích a ztratíme takhle zápas, tak vůbec nemůžeme pomýšlet na nějaké prvenství,“ řekl Jankto po utkání 8. ligového kola v rozhovoru pro klubový web.

„Hlavně v první půli to konečně vypadalo tak, jak by to v útočné fázi vypadat mělo. Bohužel to pak vezmeme a všechno zahodíme tím, co uděláme v obraně,“ litoval český reprezentant, jenž přišel do Sparty během léta na hostování ze španělského Getafe.

Jankto se ve svém šestém ligovém utkání poprvé střelecky prosadil. V 12. minutě prodloužil Jan Kuchta z prvního dotyku míč za obranu a krajní záložník zamířil obstřelem ke vzdálenější tyči. „To byla velice dobře nacvičená situace. Trénovali jsme ji celý týden, rozebírali jsme to i na videu. Je to ale strašně malá náplast. Kdyby to byl vítězný gól, bylo by to úplně o něčem jiném,“ podotkl odchovanec Slavie, který v 18 letech odešel do Itálie.

Spartě Janktova trefa na výhru nestačila. Na druhou branku Tomáše Čvančary odpověděl dvěma zásahy senegalský útočník Abdallah Gning. Trápící se Pražané získali v úvodních osmi kolech jen 13 bodů, za posledních 16 let měli horší bilanci pouze v sezoně 2019/20 (11 bodů).

„Osobně jsem často zažil situace, že se nedařilo. Jediný lék je tvrdá dřina, tvrdý trénink, nic jiného nepomáhá. Pokud budeme makat, tak se to obrátí,“ doplnil Jankto.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *