Hložek, Schick a Diaby. Bayer vytáhne hrozivé trio, píší v Německu před duelem s BVB

Hložek, Schick a Diaby. Bayer vytáhne hrozivé trio, píší v Německu před duelem s BVB; Zdroj foto: ČTK

Především na dvacetiletou posilu ze Sparty se upínají zraky mnoha fanoušků. Hložek je v Německu považovaný za důležitou posilu, což ukázalo už jeho nasazení do základní sestavy v poháru proti Elversbergu. Leverkusen se třetiligovým soupeřem překvapivě vypadl, ale Hložek se uvedl prvním soutěžním gólem v novém působišti.

Navíc se objevil v prestižním výběru agentury AP deseti nejzajímavějších talentů v elitních evropských ligách.

V sobotu tak půjde mimo jiné také o souboj dvou obrovských útočných talentů. Na jedné straně Hložek, na druhé další hráč prestižní desítky talentů Karim Adeyemi. Oba jsou hráči na hrot, oba můžou zahrát i na křídle, oba přišli v létě do bundesligy jako nadějné hvězdy. Narodili se jen půl roku od sebe.

„Tohle nebude žádný zápas pro fanoušky defenzivy,“ láká na duel reportér Jonathan Dicks. V posledních jedenácti vzájemných zápasech BVB a Leverkusenu byl průměr více než pěti gólů na zápas.

Trenér Leverkusenu Gerardo Seoane avizoval po překvapivém vypadnutí v poháru, že do prvního bundesligového kola udělá několik změn. „Neotočíme ale celou naši hru vzhůru nohama,“ ujistil.

„Očekává se, že Leverkusen zůstane u svého hrozivého tria s Adamem Hložkem, Patrikem Schickem a Moussou Diabym. Je velice pravděpodobné, že Hložek si odbude svou premiéru v bundeslize,“ odhaduje před zápasem server Bulinews.

„Máme skvělé hráče, kteří udělali krok vpřed a mohou se ještě zlepšovat. K tomu ovšem musí podávat konstantní výkony ve všech oblastech, abychom z nich vytěžili maximum,“ myslí si Seoane.

V předpokládané sestavě se počítá Schickem na hrotu, zatímco Hložek by mohl hrát z levé strany. V takovém případě by jej nejspíš bránila někdejší hvězda PSG Thomas Meunier. 

„Musíme podat daleko lepší výkon ve všech směrech. S týmem, jako je Dortmund, je nejdůležitější dobře pracovat v defenzivě a hrát jeden za druhého,“ je si vědom švýcarský trenér Leverkusenu.

Tým sponzorovaný farmaceutickým gigantem se stále vzpamatovává z již zmiňovaného nečekaného vypadnutí z německého poháru. Výkon proti Borussii tak bude důležitý i z hlediska sebevědomí. 

„Možná to po vypadnutí z poháru zní troufale, ale chceme být ambiciózní a hrát s nejlepšími týmy. Mančaft v uplynulém týdnu trénoval s absolutním nasazením. Viděl jsem od hráčů skvělý přístup a velkou vůli pohár odčinit,“ dodal Seoane.

Výjimečná bude i kulisa. Po více než dvou letech se poprvé budou moci stadiony v bundeslize zaplnit na maximální kapacitu. Vestfálský stadion tak očekává okolo 81 tisíc fanoušků, ti umí vytvořit pro hostující hráče pekelnou atmosféru. Upozorňovaly na to před zápasem oba tábory.

„Je to samozřejmě výjimečný den. Začneme zase před plným stadionem, naši diváci umí udělat pořádný kotel,“ hlásí před zápasem domácí trenér Edin Terzič. Bayer přijede podpořit přes pět tisíc příznivců.

Zápas Dortmundu s Leverkusenem můžete sledovat v online reportáži na webu Aktuálně.cz.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *