Česká osmnáctka v Kanadě poprvé narazila. Po porážce se Švédy si zahraje o bronz

Česká osmnáctka v Kanadě poprvé narazila. Po porážce se Švédy si zahraje o bronz; Zdroj foto: Dalibor Sosna

Češi se na Hlinka Gretzky Cupu dostali mezi nejlepší čtyři celky poprvé od roku 2017 poté, co ovládli základní skupinu po výhrách nad Finskem (4:3 po samostatných nájezdech), Německem (7:2) a USA (3:1). Před pěti lety v Břeclavi podlehli až ve finále Kanadě. V letech 2018 a 2019 skončili pátí, potom se turnaj nekonal kvůli pandemii koronaviru a loni obsadili šestou pozici.

Český tým se v Red Deer v 8. minutě po vyloučeních Axela Sandina-Pellikky a Toma Willandera za vystřelení puku do hlediště dostal na 116 sekund do přesilové hry, ale Švédové odolali a v čase 17:51 se ujali vedení. Nahození Sandina-Pellikky od modré čáry tečoval před Michaelem Hrabalem Zeb Forsfjäll.

Ve 24. minutě zvýšil náskok Seveřanů Noel Nordh. V čase 32:56 se tým Jakuba Petra dočkal snížení, po střele Dominika Badinky překonal Noaha Erlidena z dorážky Jakub Štancl. dvoubrankový náskok však vrátil Švédům 74 vteřin před koncem druhé části Noah Dower Nilsson.

Opět na kontakt dostal český výběr ve 46. minutě Jiří Felcman, který ujel ve vlastním oslabení při trestu Jakuba Dvořáka a nadvakrát překonal Erlidena. Švédové udělali definitivní krok do finále tři minuty a 16 sekund před koncem, kdy se z levé strany trefil Otto Stenberg. Při power play se prosadil do prázdné branky Wille Johansson a čtyři sekundy před závěrečnou sirénou skóroval podruhé v utkání Stenberg.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *