Vydra se rozloučil s Burnley. Takovou nabídku jsem nemohl přijmout, vysvětlil

Vydra se rozloučil s Burnley. Takovou nabídku jsem nemohl přijmout, vysvětlil; Zdroj foto: Reuters

Vydra přestoupil do Burnley před čtyřmi lety z Derby jako nejlepší kanonýr druhé ligy, ale u „Clarets“ se střelecky trápil. Ofenzivní univerzál v 97 soutěžních utkáních vstřelil pouze 12 branek a neměl pevné místo v základní sestavě.

V uplynulém ročníku rodáka z Chotěboře trápily zdravotní problémy. V lednu podstoupil operaci tříselné kýly, v březnu si poranil loket a na konci dubna si zase přetrhl křížový vaz v koleně.

V Premier League stihl 22 zápasů, v nichž zaznamenal dva góly a tři asistence. Momentálně se zotavuje po chirurgickém zákroku.

„Chtěl bych se rozloučit s úžasnými fanoušky, kteří mě podporovali během mého angažmá v Burnley. Jsem šťastný, že jsem mohl zažít rodinnou atmosféru klubu, výborné spoluhráče a vynikající péči od doktorů a fyzioterapeutů, kteří mi pomohli se zraněním,“ napsal Vydra.

„Udělal jsem maximum, abych naplnil svůj potenciál, nebál jsem se riskovat zranění, i když mi končila smlouva. Takový prostě jsem, chtěl jsem pomoci klubu za každou cenu,“ doplnil bývalý hráč Jihlavy, Ostravy, Udine či Watfordu.

Od Burnley, které v létě začal trénovat bývalý belgický reprezentant Vincent Kompany, necítil velký zájem. „Jednání s klubem byla minimální. Dostal jsem jednu nabídku, kterou jsem nemohl přijmout. Klubu i fanouškům přeju skvělou sezonu a hodně štěstí,“ prohlásil Vydra.

„Včera jsem byl za svým skvělým chirurgem Andym Wiliamsem, jenž byl hodně spokojený s mou rekonvalescencí. Jde to lépe, než se čekalo, a bylo mi řečeno, že se brzy vrátím na hřiště,“ dodal fotbalista s 46 reprezentačními zápasy a sedmi góly.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *