Horváth střídá boje o LM a klobásu u klandru. Dovolenou stihl jen pět dní v Turecku

Horváth střídá boje o LM a klobásu u klandru. Dovolenou stihl jen pět dní v Turecku; Zdroj foto: Kopeme za fotbal

Ligoví mistři z poslední sezony nejprve po dvou vítězstvích proti Helsinkám přešli přes druhé předkolo Ligy mistrů, zahájili českou ligu remízou v Teplicích a následně načali další evropský dvojzápas venkovním vítězstvím proti Šeriffu Tiraspol.

„Díky postupu přes Helsinky jsme ze sebe sejmuli ten největší tlak, protože evropské poháry chyběly v Plzni strašně dlouho. Na druhou stranu ani v náznaku nejsme uspokojeni, jsme pořád teprve na startu letošní evropské cesty,“ upozorňuje Horváth, který je v pozici asistenta pevnou součástí realizačního týmu Západočechů.

„Chceme dojít tak daleko, jak jen to půjde. Utkání v Teplicích nás dostatečně varovalo, že moderní fotbal nic neodpustí. A v Kišiněvu jsme si naopak dokázali, že stoprocentní koncentrace v kombinaci s poctivostí a taktickou kázní nese úspěch,“ doplňuje.

V Moldavsku porazili Plzeňané v bouřlivé atmosféře Šeriff 2:1, o postupu do play off Ligy mistrů se rozhodne v odvetě v následujícím týdnu.

„Čeká nás velmi náročný úkol. Soupeř potvrdil vysokou individuální kvalitu, chvílemi si dokázal vytvořit tlak i šance. Musím pochválit naše kluky za to, jak zodpovědně a kvalitně duel zvládli,“ vrací se sedmačtyřicetiletý pražský rodák k úternímu zápasu.

Kišiněv představoval pro pětinásobného ligového šampiona další z destinací, která se mu zúží na fotbalové zážitky. „To je úděl sportovních výjezdů. Letiště, hotel, stadion a zase zpět. Projezdil jsem takto celou Evropu, ale moc zážitků nad rámec samotných zápasů si člověk neodnese,“ krčí rameny.

„Samozřejmě jsem i z autobusu vnímal Koloseum v Římě, slavnou milánskou katedrálu nebo nádherné stavby v Barceloně, ale neměl jsem to nikdy nastaveno tak, že bych si dělal během výjezdů svůj cestovatelský ´bucket list´ a následně tato místa ve volnu objížděl. Koneckonců na to není čas ani po hráčské kariéře, lidé v mém okolí už si zvykli,“ směje se vyhlášený šprýmař.

V nabitém létě stihl zajet jen na pět dnů do Turecka: „Sezona byla dlouhá, příprava nutná a náročná. Ale po zisku titulu se člověk na hřiště vždy těší o něco více. Nechtěli jsme před novou sezonou vůbec nic podcenit a věřím, že se nám to povedlo.“

Dovolenkovou atmosféru si tak Horváth užil alespoň při tvorbě nové kampaně projektu Kopeme za fotbal, jehož je dlouholetým ambasadorem. V nabídce cestovních kanceláří se totiž aktuálně objevila mytická destinace Kopakabrána, která slibuje nevšední dovolenou s mnoha zážitky přímo za humny.

Kapela Yo Yo Band pro účely podpory amatérského fotbalu přezpívala svůj kultovní hit Jedem do Afriky do fotbalového rytmu tak, aby propojoval svět cestování s vesnickým fotbalem. A právě plzeňská legenda si střihla v klipu hlavní roli.

„O mně se ví, že se těmto věcem nebráním, baví mě. A letos mě to bavilo ještě o něco více, protože nápad s netradiční dovolenkovou destinací v podobě fotbalových hřišť se mi strašně líbí,“ culí se Horváth.

„Natáčení samozřejmě není po celou dobu taková sranda, jak by se mohlo zdát z finálního klipu, ale horko i veškeré čekání se díky skvělým lidem okolo dají vždycky strávit vesele,“ doplňuje.

Právě fotbal na nejnižší úrovni je pro vytíženého plzeňského trenéra jednou z forem odpočinku. „Jsem moc rád, že jsem se letos párkrát ke klandru s klobásou dostal. Na vesnickém fotbale mě fascinuje ta vášeň, nadšení, nefalšované emoce. A taky obrovsky pestrá paleta lidí, která se na každém zápase sejde. Pro mě je návštěva vesnických stadionů opravdovou dovolenou. Tak snad to bude platit pro tisíce fanoušků také v nové sezoně,“ přeje si.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *