Miliardy od Saúdů Woodse nezlákaly. Kontroverzní sérii LIV odmítl

Miliardy od Saúdů Woodse nezlákaly. Kontroverzní sérii LIV odmítl; Zdroj foto: Reuters

„Nabídli mu to ještě předtím, než jsem se stal ředitelem,“ řekl Norman v rozhovoru pro Fox News. „Tiger je hvězda a samozřejmě, že chceme, aby u nás hráli ti nejlepší z nejlepších,“ dodal bývalý první golfista světového žebříčku.

Šestačtyřicetiletý Woods už dříve prohlásil, že s odchody hráčů k LIV nesouhlasí. „Otočili se zády k někomu, kdo jim pomohl dostat se tam, kde jsou,“ prohlásil vítěz rekordních 82 turnajů.

Nová série LIV je financovaná Saúdskou Arábií a hráčům nabízí štědré odměny a volnější kalendář. Z PGA už přetáhla několik hvězd včetně člena Síně slávy Phila Mickelsona, na což dosud dominantní okruh reagoval jejich vyloučením.

Norman se také ohradil proti kritice za spojení LIV se Saúdskou Arábií. „To mi hlava nebere. PGA má asi 27 sponzorů, kteří se Saúdskou Arábií dělají ročně byznys za 40 miliard dolarů,“ uvedl.

„Když teď kvůli tomu kritizují hráče, tak proč nezvednou telefon a nezavolají šéfům těch společností a neřeknou jim, že s nimi nebudou spolupracovat, protože dělají byznys se Saúdskou Arábií?“ prohlásil.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *