Kolik těch tenistek Češi vlastně mají? Snad stovky, diví se svět po pražském turnaji

Kolik těch tenistek Češi vlastně mají? Snad stovky, diví se svět po pražském turnaji; Zdroj foto: LIVESPORT PRAGUE OPEN / Pavel Lebeda

Krásně to ilustrovala cesta turnajem celkové vítězky Marie Bouzkové. Utkala se s pěti soupeřkami a žádná z nich nebyla narozená v minulém tisíciletí. Do Prahy se letos na beton sjela spousta mladých tenistek.

Linda Nosková, Lucie Havlíčková, Barbora Palicová, Dominika Šalková. Čtyři teenagerky, které ve Stromovce potvrdily, že z téhle nastupující generace mladých českých hráček jde opravdu strach.

A to se tu neobjevily například sestry Fruhvirtovy nebo Sára Bejlek, která minulý víkend ovládla turnaj v Olomouci. Však to také rezonovalo na sociálních sítích.

Podle uznávaného britského tenisového experta Chrise Goldsmithe má Česká republika snad stovky špičkových tenistek. Nad jejich vzestupem se pozastavila i poslední česká grandslamová šampionka Barbora Krejčíková, která v Praze překvapivě vypadla už ve druhém kole.

„Je to super, že tu holky mají možnost hrát. Osobně je moc neznám, ale přeju jim, aby se jim dařilo. Líbí se mi, že mladší generace nastupuje, že se jí daří a že nás jednou zastoupí,“ prohlásila pětadvacetiletá tenistka z Ivančic.

Ze čtyř jmenovaných teenagerek to nejdále dotáhla Linda Nosková, která se zastavila až v semifinále na raketě pozdější šampionky, krajanky Bouzkové. Zajistila si tím premiérový průnik do první stovky žebříčku. A v téhle elitě bude v 17 letech vůbec nejmladší hráčkou na okruhu.

Blýskla se i nejčerstvější juniorská šampionka Roland Garros Lucie Havlíčková, která si vybojovala osmifinále a střihla si zápas proti světové dvojce Anett Kontaveitové.

„Znám Lucku velmi dobře, protože ji trénuje můj bývalý kondiční trenér Marek Všetíček, se kterým jsme skoro jako rodina. Čas od času tak přijdu i za Luckou a pomůžu rád nějakou radou. Těší mě, jak se zlepšila. Je to hráčka, která se s tím nemaže, má tenis postavený na agresivitě, v tom je velký potenciál,“ nechal se slyšet bývalý tenista Radek Štěpánek. 

Nad úspěšným tažením mladých Češek pražským turnajem se pozastavil i oficiální web WTA. 

„Česká republika je známá tím, že v historii WTA udělala pořádný průvan. Šestkrát od roku 2011 vyhrála turnaj nyní pojmenovaný jako The Billie Jean King Cup země, která má 10,7 milionu obyvatel,“ připomněl redaktor WTA Alex Macpherson.

Sepsal vizitky všech čtyř českých teenagerek na pražském turnaji. „Livesport Prague Open ukázalo, že česká tenisová budoucnost je opět v dobrých rukou, možná v ještě lepších,“ dodal.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *