Sestry Satkovy ani Heger s Chaloupkou na medaile v soutěžích kanoistů nedosáhli

Sestry Satkovy ani Heger s Chaloupkou na medaile v soutěžích kanoistů nedosáhli; Zdroj foto: Milan Kammermayer

Loňský světový šampion z bratislavského MS Václav Chaloupka skončil devátý, Martina Satková uzavřela finálovou desítku. Tituly získali domácí Němci, Sideris Tasiadis ke stříbru a bronzu z olympiád přidal premiérové zlato z MS, Andrea Herzogová navázala na prvenství z roku 2019.

Jednadvacetiletý Heger si premiéru v bojích o medaile na seniorském MS zajistil druhým místem v semifinále, rozhodující jízdu zvládl ale nepatrně pomaleji a navíc přidal dotek branky. Od medaile ho dělily dvě a půl sekundy. Chaloupka si v až v poslední brance připsal dvousekundovou penalizaci, ale i bez ní měl ke zopakování životního úspěchu daleko. Ve finále chyběl stříbrný olympionik Lukáš Rohan, který nepostoupil ze semifinále.

Tasiadis se už v roce 2012 stal v Augsburgu mistrem Evropy, nyní na domácí trati triumfoval i na MS, z něhož měl dosud jen čtyři roky starý bronz. Druhý skončil už počtvrté v kariéře Slovák Alexander Slafkovský, který byl suverénně nejrychlejším kanoistou ve startovním poli, ale o zlato se připravil dvěma dotyky branek. Bronz také zůstal v Německu zásluhou France Antona.

Dvacetiletá Gabriela Satková na rozdíl od čisté semifinálové jízdy ve finále příliš chybovala. Osm trestných sekund za čtyři dotyky branek ji odsunuly mimo medailové pozice, za vítězkou zaostala o 10,15 sekundy, od bronzu ji dělilo necelých pět. O tři roky starší sestra Martina se také nevyvarovala „šťouchů“ a připsala si tři tresty. Do bojů o medaile nepostoupila ze semifinále česká jednička Tereza Fišerová.

Se stříbrem se stejně jako v sobotu v závodě kajakářek po porážce s jinou Němkou Ricardou Funkovou musela spokojit australská hvězda Jessica Foxová, olympijská vítězka a čtyřnásobná mistryně světa na C1. Bronz získala Britka Mallory Franklinová.

Mistrovství světa ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo):

C1:

Muži: 1. Tasiadis (Něm.) 101,05 (0 tr. sekund), 2. Slafkovský (SR) -1,18 (4), 3. Anton (Něm.) -1,61 (0), …7. Heger -4,14 (2), 9. Chaloupka -6,02 (2), v semifinále 19. Rohan (všichni ČR).

Ženy: 1. Herzogová (Něm.) 111,72 (2), 2. J. Foxová (Austr.) -0,92 (0), 3. Franklinová (Brit.) -5,33 (2), …7. G. Satková -10,15 (8), 10. M. Satková -13,95 (6), v semifinále 19. Fišerová (všechny ČR).

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *