Sparta nám dala dárek. Přešli jsme přes velký klub, píší Norové

Sparta nám dala dárek. Přešli jsme přes velký klub, píší Norové; Zdroj foto: Milan Kammermayer

Postupem do 3. předkola Evropské konferenční ligy se Stavanger přiblížil účasti v hlavní fázi, kterou si naposledy zahrál před 17 lety v tehdejším Poháru UEFA.

Úvodní duel před týdnem na Letné skončil bez branek a deník Aftenposten zkonstatoval, že Stavanger neustoupil ze své převážně defenzivní taktiky ani v odvetě. Sparta otevřela skóre ve 42. minutě po hlavičce Jaroslava Zeleného, záhy ale srovnal Viljar Vevatne.

„Pro Viking to byla facka, ale zareagoval bleskově. Vevatne dostal dost času a vyslal k tyči dělovku, za kterou se Holec sotva ohlédl,“ napsal server televize NRK.

Duel směřoval do prodloužení, ale ve druhé minutě nastavení kapitán Dávid Hancko špatnou zpětnou přihrávkou „namazal“ hostům míč a střídající Mai Traoré skóroval do prázdné branky.

„Guinejský útočník dostal od sparťanské obrany dárek a stal se hrdinou. Obrovská chyba, která přiblížila Viking milionům za postup do hlavní fáze,“ uvedl web NRK.

„Po závěrečném hvizdu se někteří hráči Sparty neubránili slzám. Český tým je považovaný za tradičního účastníka evropských pohárů, pravidelně hrával i Ligu mistrů,“ dodal server.

„Po Traorého gólu už neměla Sparta čas reagovat. Viking přešel přes velký klub, který má v kádru několik reprezentantů,“ ocenil Aftenposten. Stavanger je v žebříčku UEFA až na 287. místě, Sparta je 57.

„Viking vyřadil velkoklub,“ hlásá titulek serveru deníku VG. Ten rovněž připomněl slova trenéra norského celku Mortena Jensena, jenž před utkáním na tiskové konferenci prohlásil, že v případě postupu přes Spartu může Viking vyřadit kohokoliv. V další fázi čeká jeho svěřence irský tým Sligo Rovers.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *