Nosková je v Praze už v semifinále a míří do první stovky žebříčku

Nosková je v Praze už v semifinále a míří do první stovky žebříčku; Zdroj foto: Reuters

Soupeřka za stavu 6:3, 4:2 pro Noskovou duel kvůli zranění zad vzdala. Talentovaná Češka si zahraje mezi čtyřmi nejlepšími hráčkami na turnaji WTA poprvé v kariéře, v sobotním semifinále narazí na krajanku Marii Bouzkovou, nebo Rusku Oksanu Selechmetěvovou.

Na pražském turnaji naopak skončila nasazená jednička Anett Kontaveitová z Estonska. Světová dvojka prohrála jasně s Ruskou Anastasií Potapovovou dvakrát 1:6. Turnajová sedmička Potapovová vyzve příště Polku Magdalenu Linetteovou, nebo Číňanku Wang Čchiang.

Svěřenkyně trenéra Tomáše Krupy Nosková měla proti přemožitelce Barbory Krejčíkové z druhého kola Hibinové výborný vstup do utkání a po dvou brejcích vedla 4:0. Poté také o svůj servis dvakrát přišla, od stavu 4:3 ale vyhrála 112. hráčka světa zbývající gamy a získala první set.

Hibinová, které patří ve světovém žebříčku až 251. místo, si vyžádala ve druhém setu za stavu 2:1 pauzu na ošetření a nechala si dlouho masírovat záda. Potíže při podání měla ale i nadále, ztratila tři hry za sebou a ze zápasu odstoupila.

Nosková postoupila v Praze po skreči už podruhé, v úvodním kole proti ní nedohrála Ruska Natalia Vichljancevová. Díky premiérové účasti v semifinále si mladá Češka zajistila premiérově posun do první stovky žebříčku WTA.

Noskovou ještě odpoledne čeká čtvrtfinále čtyřhry s vrstevnicí Lucií Havlíčkovou. Vyzvou ruský pár Angelina Gabujevová, Anastasia Zacharovová.

Jednadvacetiletá Potapovová zdolala Kontaveitovou vůbec poprvé v kariéře a po dvou předchozích porážkách. Oplatila jí také týden starou porážku ze semifinále v Hamburku. Rodačka z ruského Saratova dosud netratila v Praze ani set.

Přemožitelka Lucie Havlíčkové z 2. kola Kontaveitová ztratila v zápase pětkrát servis, naopak si nevypracovala ani jednu brejkbolovou příležitost. O její porážce rozhodly vždy úvody setů, v obou prohrávala 0:4. Potapovová postoupila po 51 minutách hry.

„Soupeřka hrála skvěle. Dneska jsem to mentálně ani fyzicky nebyla já. Byla jsem unavená. Hrála jsem i minulý týden a myslím, že to na mě dolehlo. Rozhodně jsem dnes nehrála svůj nejlepší tenis. Všechny zásluhy patří soupeřce. Ani nemůžu říct, že by mě v zápase něčím překvapila. Kdybych byla ve své kůži, celé by to vypadalo jinak,“ řekla novinářům Kontaveitová.