„Je mi to líto“. Krejčíková se po pražské porážce rozplakala. Zvednout ji má trénink

"Je mi to líto". Krejčíková se po pražské porážce rozplakala. Zvednout ji má trénink; Zdroj foto: Reuters

Nasazená dvojka prohrála duel druhého kola s 251. hráčkou světa po výsledku 6:3, 6:7, 3:6, nepodržel ji zejména servis. V dalších týdnech chce pracovat na své hře a kondici a má v plánu turnaje v zámoří s vrcholem na grandslamovém US Open na konci srpna.

„Fanoušci tu byli úžasní. Hrozně mě podporovali a fandili. Je mi líto, že už dál nepokračuju, a budu se těšit příští rok,“ řekla Krejčíková, načež se neubránila slzám.

Šestadvacetiletá rodačka z Brna, kterou během roku zastavilo zranění lokte, netajila, že chtěla na domácím turnaji znovu uspět. Duel s o rok starší Japonkou měla dobře rozehraný a vedla ve druhém setu při vlastním podání 5:3. Utkání ale nedotáhla do vítězného konce, ve zkrácené hře sadu ztratila a ve třetím setu přišla opět dvakrát o servis.

„Myslím, že to byl kámen úrazu. Servis teď není optimální a v důležitých momentech mě nepodržel, jak jsem chtěla. To se tak někdy stane. Jedu dál,“ uvedla Krejčíková, která sama využila jen sedm z 22 brejkbolů.

Ve zkrácené hře ve druhém setu Krejčíková několikrát reklamovala aut soupeřky, rozhodčí na umpiru jí ale nevyhověla.

„Asi bych to nekomentovala,“ pronesla po utkání Krejčíková, podle níž se zápas lámal hlavně v závěru třetího setu. Celkem v duelu nedokázala pětkrát potvrdit svůj brejk. „Tohle určitě není optimální. Když ji brejknu, musím to potvrdit a ne hned zase prohrát,“ řekla tenistka z Ivančic.

Hibinová spoléhala především na dobrou obranu a Krejčíkovou nepřekvapila. „Očekávala jsem, že bude hrát to, co hrála. Že bude hodně běhat, víc se tlačit z bekhendu a měnit rytmus,“ řekla Krejčíková na adresu přemožitelky Rumunky Mihaely Buzarnescuové.

„Skoro set a tři čtvrtě jsem se s tím popasovala dobře, ale ta koncovka mi bohužel nevyšla. Hodně jsme se tahaly, ale v momentě, kdy jsem potřebovala uspět, jsem udělala zbytečné chyby,“ konstatovala česká tenistka.

V příštích týdnech se Krejčíková pokusí zapracovat na fyzické kondici. Tu dohání i kvůli jarnímu zranění lokte. „To období, kdy jsem vypadla, mi tam chybí. Ve třetích setech jsem byla vždy silná a teď jsem snad všechny tříseťáky prohrála,“ litovala Krejčíková.

Po zdravotní stránce se ale nyní cítí v pořádku a plánuje hrát turnaje v zámoří. „Budeme teď nejprve trénovat, protože se musíme zlepšit. Poté plánujeme hrát Toronto, Cincinnati, US Open. Budu pokračovat už jen na betonech,“ dodala hráčka, který bude na grandslamu v New Yorku obhajovat loňské čtvrtfinále.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *