Při covidu se zasekl, po sezoně ukončí kariéru. Kudlička se rozloučí na memoriálu

Při covidu se zasekl, po sezoně ukončí kariéru. Kudlička se rozloučí na memoriálu; Zdroj foto: Milan Kammermayer

„Budu končit. Neříkám, že už nikdy v životě skákat nebudu, ale tohle bude můj poslední závod,“ řekl vicemistr Evropy z roku 2016.

Start v Opavě si nevybral jako místo rozlučky náhodou. Tamní Dolní náměstí je tradičním dějištěm závodu připomínajícího osobnost někdejšího trenéra Miroslava Lesáka. Mítink se letos poprvé uskuteční jako Memoriál MUDr. Miroslava Lesáka a Ing. Jiřího Lesáka, poté co vloni v listopadu zemřel v 66 letech Lesákův syn Jiří, bývalý český rekordman a později objevitel Kudličky i dalších hvězd českého skoku o tyči.

„Přišlo mi hezké udělat první ročník jeho memoriálu s tím, že se tam rozloučím,“ řekl iSportu Kudlička.

Vedle evropského stříbra z Amsterodamu 2016 má ve sbírce i bronz z ME 2014 v Curychu a ve stejném roce byl předtím třetí i na halovém mistrovství světa v Sopotech; při třetí účasti na olympijských hrách skončil v Riu de Janeiro 2016 čtvrtý. Je třináctinásobným mistrem České republiky, dalších devět titulů získal v hale, oba šampionáty vyhrál naposledy vloni.

Jeho český rekord má od června 2016 hodnotu 583 centimetrů. Za posledních pět sezon se ale dostal nejvýše přes 560, letos je jeho maximem 537 cm z plzeňského MČR, kde skončil třetí stejně jako při březnovém halovém šampionátu v Ostravě (515). „Jsem pořád relativně zdravý, ale poznamenal to covid. Jak se tady všechno zavřelo a nemohlo se nikam vycestovat, to byl jeden z důvodů, proč jsem se zasekl. Není mi dvacet pět. Potřebuju mít ideální přípravu, aby sezona byla dobrá,“ vysvětlil Kudlička.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *