Jaškin není jediný. Útočník Červený bude hrát v nové sezoně za Vladivostok

Jaškin není jediný. Útočník Červený bude hrát v nové sezoně za Vladivostok; Zdroj foto: Lukáš Caha

Dvaatřicetiletý odchovanec Českých Budějovic před minulou sezonou podepsal smlouvu s Dinamem Riga, které po ruské invazi na Ukrajinu z KHL odešlo. Červený dohrál ročník ve finské lize za Kärpät Oulu. Do ruské soutěže se rozhodl vrátit, přestože za to hráči často čelí kritice. Po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu většina zahraničních hráčů soutěž opustila.

Červený v minulé sezoně odehrál za Rigu 32 zápasů, vstřelil sedm gólů a přidal pět asistencí. KHL hrál dříve i za Slovan Bratislava, další zahraniční angažmá měl vedle Oulu v Lahti a švédském Brynäs. V extralize hrál za České Budějovice, Hradec Králové a Kometu Brno, na kontě má v nejvyšší české soutěži 449 startů včetně play off a 178 bodů (90+88).

Momentálně je třetím českým hokejistou, který se chystá KHL hrát. Útočník Dmitrij Jaškin po sezoně strávené v NHL podepsal roční smlouvu s Petrohradem, obránce Libor Šulák bude Červeného spoluhráčem ve Vladivostoku, kde už působil před odchodem do švédského Örebro v polovině února a s Admiralem má stále platný kontrakt do dubna 2023. Vedle toho je ještě v Chabarovsku smluvně vázán bek Michal Jordán.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *