V bezvědomí byla opilá za volantem a s dvojčaty v autě. Solová má dvouletou podmínku

V bezvědomí byla opilá za volantem a s dvojčaty v autě. Solová má dvouletou podmínku; Zdroj foto: ČTK

Solová byla odsouzena za událost z 31. března, kdy ji kolemjdoucí viděli v bezvědomí na parkovišti obchodního centra ve Winston-Salemu za volantem auta, na jehož zadních sedadlech byla její dvouletá dvojčata.

Solová byla podle svědků bezvládně za volantem vozu více než hodinu, zatímco motor stále běžel. Policista z ní při zatýkání cítil alkohol, ona sama podstoupit test střízlivosti odmítla. Po zatčení byla propuštěna a měsíc nato nastoupila ústavní protialkoholní léčbu.

Původně byla Solová obviněna také z kladení odporu a týrání dětí, tato obvinění byla ale později stažena. Na sociálních sítích se za své chování omluvila. „Podcenila jsem, jak destruktivní částí mého života se alkohol stal. Udělala jsem obrovskou chybu, jednoznačně největší chybu v životě,“ napsala v pondělí.

Jedna z nejlepších brankářek historie pomohla USA vyhrát mistrovství světa a dvakrát olympijské hry. Za reprezentaci odehrála Solová 202 utkání, v nichž vychytala 153 výher a rekordních 102 čistých kont. V průběhu kariéry měla problémy s disciplínou a má za sebou zatčení za napadení.

Z reprezentace USA byla vyřazena poté, co na olympijských hrách 2016 v Riu označila za zbabělce švédský tým, který favorizované Američanky porazil na penalty ve čtvrtfinále. Koncem dubna měla být uvedena do národní Síně slávy, ale vzhledem ke svým problémům požádala o odložení ceremoniálu.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *