Tuchel postrádá Čecha. Na start ligy možná nebudeme připraveni, varoval po debaklu

Tuchel postrádá Čecha. Na start ligy možná nebudeme připraveni, varoval po debaklu; Zdroj foto: Reuters

„Klidný zdaleka nejsem. Prostě jsme na to neměli, nedokázali jsme jim konkurovat,“ uvedl Tuchel po zápase, v němž se za Arsenal střelecky prosadili posila z Manchesteru City Gabriel Jesus, Martin Ödegaard, Bukayo Saka a Albert Sambi Lokonga. „Kanonýři“ vyhráli na americkém turné i potřetí.

„Znepokojující je, že Arsenal hrál s mnohem větším nasazením než my. Určitě jsme nenastoupili v nejsilnější sestavě, což může být částečně vysvětlení, ale jen z malé části. Nemohu zaručit, že budeme za dva týdny připraveni,“ řekl německý kouč směrem ke startu Premier League.

Před nedávnem se Tuchel navíc vyjádřil, že v klubu postrádá bývalého brankáře a později manažera v Chelsea Petra Čecha.

Ten opustil klub společně s některými dalšími členy vedení během letní pauzy. Mezi hlavní osobnosti patří předseda Bruce Buck nebo ředitelka Marina Granovskaja.

„Nikdy by mě nenapadlo, že tu vydržím déle než Roman (Abramovič), Marina nebo Petr,“ řekl médiím. „Považoval jsem to za nemožné. Bez Mariny a Petra se toho změnilo hodně,“ dodal.

Čech byl pro Tuchela v Chelsea důležitou osobou. Jak uvedl deník The Athletic, sehrál klíčovou roli v příchodu německého trenéra do Londýna. Tuchela přesvědčoval při dlouhých telefonátech o tom, aby nepropásl jedinečnou příležitost trénovat slavný anglický klub.

„Padli si do oka a od té doby mezi nimi je silný vztah,“ píše The Athletic.

Chelsea na úvod turné po Americe porazila mexickou Américu 2:1, pak remizovala s Charlotte 1:1. Její potupnou prohru s Arsenalem sledovalo v Orlandu přes 63 tisíc diváků.

„Nevím, jestli jsem někdy v přípravě prohrál 0:4. Nepamatuji si, že bych v přípravě nevyhrál dva zápasy po sobě. Jsem pověrčivý, ale ne tolik, abych řekl, že špatná příprava musí znamenat špatnou sezonu,“ prohlásil Tuchel, jehož svěřence čeká ještě jeden přípravný duel na hřišti Udine.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *