Obhajoba se ode mě očekává, ví Bejlek. Mladá Češka v Olomouci opět válcuje soupeřky

Obhajoba se ode mě očekává, ví Bejlek. Mladá Češka v Olomouci opět válcuje soupeřky; Zdroj foto: Moneta Money Bank

Vyhrát je těžké, ještě těžší je obhájit. Z tohohle otřepaného sportovního klišé si mladý český talent vůbec nic nedělá a v Olomouci opět kosí jednu dospělou soupeřku za druhou. V součtu obou ročníků ztratila pouhé dva sety.

„Obhajoba se tu ode mě očekává, ale nemyslím na to. Cítím se tu tenisově dobře a jdu soupeřku od soupeřky,“ přiznala Tenisovému světu Bejlek.

Přitom turnaj na Hanou přilákal poměrně známá jména světového tenisu. Nasazenou jedničkou tu byla Francouzka Kristina Mladenovicová, bývalá světová desítka. 

Jen pět her povolila Bejlek ve čtvrtfinále zkušené Japonce Kurumi Naraové, která kdysi klepala na brány první třicítky. 

„Cíl tady v Olomouci je jasný, vyhrát finále, udělám pro to maximum, musíme si s trenérem ještě rozebrat soupeřku, kouknout se na druhé semifinále,“ prohlásila Bejlek, nasazená trojka turnaje.

Její poslední soupeřkou na turnaji s dotací 60.000 dolarů bude v neděli o jedenáct let starší nasazená jedenáctka Lina Gjorčeská ze Severní Makedonie, která to v kariéře nikdy nedotáhla dál než do druhé stovky žebříčku. Česká tenistka dosud všechna tři finále na okruhu ITF vyhrála.

Aktuálně 181. hráčka světa z Hrušovan nad Jevišovkou je semifinalistka letošní dvouhry juniorek na Roland Garros a vítězka čtyřhry. Jejího talentu si všiml i známý britský tenisový reportér a komentátor Chris Goldsmith.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *