Colorado je krok od Stanley Cupu. Rozhodl gól, který neviděl ani jeho autor

Colorado je krok od Stanley Cupu. Rozhodl gól, který neviděl ani jeho autor; Zdroj foto: Reuters

Už po 36 sekundách skóroval z dorážky nekrytý Anthony Cirelli a Tampa Bay vstřelila poprvé v letošním finále úvodní gól utkání. Brance předcházela tvrdá rána Erika Černáka a při zákroku ztratil Darcy Kuemper přilbu. První třetina patřila obhájci Stanleyova poháru, který soupeře přestřílel 17:4 a hrál nesmírně obětavě, když zblokoval jedenáct pokusů.

Colorado začalo prostřední část náporem a vyrovnalo ve 26. minutě ze své velké zbraně – přesilové hry. Hosté uzamkli Tampu v obranném pásmu a poprvé v sérii se prosadil Nathan MacKinnon. Se štěstím, puk se do branky odrazil od jeho brusle.

Domácí Victor Hedman v polovině utkání odčinil vyloučení, které Colorado potrestalo, krásnou individuální akcí. Švédský bek převzal puk od Rutty na obranné modré čáře, prošel do útočného pásma a strhl vedení střelou bekhendem z pravého kruhu ke vzdálenější tyči opět na stranu Tampy.

Colorado vstoupilo i do třetí třetiny aktivněji a ve 43. minutě vyrovnalo zásluhou čtvrté formace. Nico Sturm nejdříve donutil tečí Vasilevského k zákroku betonem a následnou dorážku, která skončila gólem, otřel o chrániče spoluhráče Andrew Cogliana. Domácí dělily jen centimetry ve 49. minuty od dalšího vedení, střelu Nikity Kučerova ale zastavilo břevno.

V prodloužení bylo nebezpečnější Colorado, únik Logana O´Connora zastavil Vasilevskij a poté mu dvakrát pomohla tyč. Avalanche ale byli za aktivitu odměněni. Kadri, který ještě není zdravotně fit a zasáhl až teď do prvního zápasu v sérii, ukončil prodloužení v čase 72:02 precizní střelou pod břevno. Radost hostí propukla až o pár sekund později, protože se zdálo, že Vasilevskij ztlumil kotouč mezi rukou a tělem, ale puk byl zamotaný v síti.

Colorado tak vyhrálo i druhé prodloužení v sérii a dělí jej jedna výhra od zisku prvního Stanleyova poháru od roku 2001. Páté utkání je na programu v noci na sobotu od 2:00 SELČ.