Travnatá bída. Hraje jen Kvitová, jedenáct Češek padlo. Plíšková předvedla hru hrůzy

Travnatá bída. Hraje jen Kvitová, jedenáct Češek padlo. Plíšková předvedla hru hrůzy; Zdroj foto: Reuters

Pařížské Roland Garros dopadlo pro Češky mizerně, po dlouhých šesti letech ani jedna z nich neproklouzla na tamní antuce do osmifinále a na specifickém zeleném povrchu se zatím krize prohlubuje.

V posledních třech dnech šlo v rámci okruhu WTA do akce dvanáct českých tenistek, z nichž ovšem uspěla jen jediná.

Petra Kvitová, dvojnásobná wimbledonská šampionka, zaujala svým opticky nejlepším výkonem v sezoně. Zkušená hráčka potvrdila svou nekonečnou lásku k trávě a v Eastbourne v úterý ve dvou setech vyřadila Chorvatku Donnu Vekičovou.

Blýskla se dominantní hrou, ne nepodobnou té, s níž dvakrát dobyla wimbledonský trůn.

Dosáhla na sympatické herní statistiky, takřka bezchybná byla na servisu. Nasázela jedenáct es, po svém prvním podání získala bezmála 90 procent míčků.

Soupeřku pustila pouze ke dvěma brejkbolům, ovšem oba odvrátila a neztratila servis. Aspoň částečně tak vylepšila svou letošní tristní bilanci, čítající jedenáct vítězství a třináct porážek. Na posledních pěti turnajích vyhrála dvaatřicetiletá Kvitová jediný zápas, v Eastbourne může statistiku a pošramocené sebevědomí výrazně vylepšit. 

Utkání Petra Kvitová ukončila tímto famózním returnem:

S podáním, na trávě naprosto klíčovým prvkem, to bylo u Karolíny Plíškové přesně naopak. Loňská finalistka Wimbledonu zaznamenala proti domácí Katie Boulterové, až 127. hráčce světa, zarážejících jedenáct dvojchyb.

Zřídka vídaný servírovací kolaps předvedla ve třetím setu, kdy během jediného gemu neumístila do výseče ani jedno z osmi podání. Čtyři dvojchyby v řadě sice ještě dokázala napravit a srovnat skóre, v závěru však na mnohem energičtější a nadšenější soupeřku nestačila.

Třicetiletá Češka to po zápase na sítích od některých tenisových fanoušků schytala kvůli předchozímu prohlášení o tom, že vracející se Američanka Serena Williamsová nebude na Wimbledonu patřit mezi favoritky. 

„Serena právě vyhrála zápas a byla nejlepší hráčkou na kurtu. Karolína Plíšková poté, co řekla, že Serena nemůže být připravená na zápasy, dala čtyři dvojchyby v řadě a prohrála,“ napsal jeden z nich. 

Další pomocí videokoláže porovnal servírovací počin Plíškové se čtyřmi esy v řadě z rakety Kvitové na Wimbledonu 2019. 

Nešťastný gem Karolíny Plíškové v Eastbourne:

Boulterová teď vyzve zrovna Kvitovou. Britská kvalifikantka si proti Plíškové připsala nejcennější vítězství kariéry a podobný úspěch vybojovala i mladá Ukrajinka Marta Kosťuková v duelu s Barborou Krejčíkovou, která po dlouhém zranění a minimálním zápasovém vytížení vypadala v Eastbourne značně nejistě.

V přímořském jihu Anglie, s obvyklým publikem především z řad důchodců a s létajícími racky nad hlavami, se hned po svých prvních zápasech loučily kromě Plíškové a Krejčíkové také Marie Bouzková a Tereza Martincová.

V německém Bad Homburgu nedokázala dotáhnout slibný duel s rumunskou favoritkou Simonou Halepovou Kateřina Siniaková. 

Nulovou úspěšností pak nezvykle hluché období pro české barvy zvýraznila šestice nadějí v Roehamptonu, kde se tradičně hraje wimbledonská kvalifikace. Hned úterní úvodní kolo poslalo ze hry všechny Češky – Lindu Fruhvirtovou, Sáru Bejlek, Annu Siskovou, Terezu Smitkovou, Jesiku Malečkovou a Miriam Kolodziejovou.

V hlavní soutěži se v Londýně tedy objeví sedm českých tenistek. Podobně jako nedávno v Paříži však nebudou patřit mezi největší favoritky.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *