Hvězdná Serena chválila českou soupeřku. Mé tělo se cítí úžasně, tvrdila po výhře

Hvězdná Serena chválila českou soupeřku. Mé tělo se cítí úžasně, tvrdila po výhře; Zdroj foto: Reuters

Od loňského Wimbledonu po zranění nohy Američanka rok nehrála, v úterý na trávě v Eastbourne si však užila od fanoušků potlesk ve stoje. A to když vstoupila na kurt i o hodinu a půl později po vítězné čtyřhře.

„Jestli jsem pochybovala, že se ještě někdy vrátím? To každopádně,“ řekla čtyřicetiletá vítězka 23 grandslamových turnajů.

Než se v příštím týdnu do posvátného Wimbledonu coby tamní sedminásobná šampionka vrátí, rozehrává se v Eastbourne. A s tuniskou spoluhráčkou Ons Džabúrovou po strhující bitvě zdolaly česko-španělský pár Marie Bouzková, Sara Sorribesová.

„Zase jsem zažehla jiskru. Potřebovala jsem to, bylo to dobré. Mé tělo se teď cítí úžasně,“ lebedila si Williamsová.

„Tenis miluju a ráda hraju, jinak bych tady nebyla, že? Ale taky miluju to, co dělám mimo kurt,“ upozornila matka čtyřleté dcery.

„Bylo to zábavné hrát s Ons. Užily jsme si to a i naše soupeřky byly skvělé. Jsme rády, že pokračujeme,“ připomněla bitvu končící v super-tiebreaku 13:11, v níž měly Bouzková se Sorribesovou mečbol.

Zápas odehrála Williamsová po pauze dlouhé 357 dnů. Loni ve Wimbledonu končila v slzách poté, co si poranila stehenní sval. Jak dlouho by chtěla teď ještě hrát, neví.

„Beru to den po dni. S léčbou stehenního svalu jsem si dala na čas, takže už žádná rozhodnutí nedělám,“ dodala tenistka, jíž chybí jeden grandslamový titul k vyrovnání rekordu Australanky Margaret Courtové.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *