Plíšková bude ve Wimbledonu nasazená jako šestka

Plíšková bude ve Wimbledonu nasazená jako šestka; Zdroj foto: Reuters

Nasazení dnes zveřejnili pořadatelé londýnského grandslamového turnaje, kteří se od loňského ročníku drží striktně světového žebříčku a na rozdíl od předchozích let nezohledňují výsledky tenistů na trávě.

České tenistky se oproti aktuálnímu pořadí WTA Tour posunuly vzhůru díky absenci hráček z Ruska a Běloruska, které kvůli válce na Ukrajině letos startovat v All England Clubu nesmějí. Nejvýše by z nich byla světová šestka Aryna Sabalenková z Běloruska. Turnajovou jedničkou je šampionka Roland Garros Iga Šwiateková z Polska.

Výraznější změny jsou u mužů, kde je nasazenou jedničkou loňský šampion Novak Djokovič. Srb je sice nyní světovou trojkou, ale posunul se vzhůru vzhledem k neúčasti jedničky Daniila Medveděva z Ruska a zraněné dvojky Alexandera Zvereva z Německa.

Druhým nasazeným bude ve Wimbledonu letošní šampion Australian Open a Roland Garros Rafael Nadal. Španělský grandslamový rekordman tak na svého dlouholetého rivala Djokoviče nemůže narazit dřív než ve finále 10. července.

Ve čtyřhře bude elitní český pár Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková, který Wimbledon ovládl v roce 2018, nasazen jako druhý. Lucie Hradecká bude mít s Indkou Saniou Mirzaovou číslo šest.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *