Jágrova nekonečná šňůra skončila jen zčásti. Také letos má ve finále NHL spoluhráče

Jágrova nekonečná šňůra skončila jen zčásti. Také letos má ve finále NHL spoluhráče; Zdroj foto: Reuters

Od roku 1980 v NHL platí, že se ve finálové sérii vždy objevil alespoň jeden hráč, který se potkal v jedné šatně s Jaromírem Jágrem.

Před 42 lety odstartoval tuto šňůru útočník Bryan Trottier, který získal Stanley Cup celkem šestkrát. S Jágrem působil na startu jeho kariéry v Pittsburghu a společně slavili v zámoří triumfy v letech 1991 a 1992.

V pozoruhodné statistice se dále objevují i jiná slavná jména jako Mark Messier, Brandon Shanahan nebo Češi Pavel Kubina a Petr Sýkora. Ti všichni spojili kariéru s Jágrem a zároveň si zahráli finále NHL.

Letos se šňůra sice přetrhla, ale jen co se týče jednoho rozměru. Finále mezi Coloradem a Tampou se neúčastní žádný hráč, který by se střetl s Jágrem v jedné kabině v NHL. Posledním takovým byl vloni Jon Merrill z Montrealu, jenž hrál dříve po boku Jágra v New Jersey.

Nicméně pokud statistiku rozšíříte i mimo mantinely NHL, najdete Jágrovy někdejší spoluhráče mezi oběma finalisty také letos.

S Ondřejem Palátem, útočníkem Lightning, si Jágr zahrál na olympiádě v Soči před osmi lety. Na Pavla Francouze, brankáře Avalanche, narazil ve stejné sezoně 2013/14 na mistrovství světa v Minsku. Byť tam Francouz coby brankářská trojka české reprezentace neodchytal žádný zápas.

Avšak minimálně díky Palátovi se dá říct, že série hokejistů, kteří si s Jágrem doopravdy zahráli, pokračuje ve finále NHL dál.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *