Žádost podali o čtvrt hodiny později. Basketbalistům hrozí, že přijdou o 123 milionů

Žádost podali o čtvrt hodiny později. Basketbalistům hrozí, že přijdou o 123 milionů; Zdroj foto: Reuters

Vedení federace, která bude v září v Praze pořádat jednu ze skupin mistrovství Evropy mužů, o nápravě jedná s Národní sportovní agenturou (NSA). Podle informací Blesku basketbalisté podali žádost kvůli úřednické chybě 14 minut po stanovené lhůtě.

„Česká basketbalová federace nepodala včas žádost o dotaci v rámci podpory sportovních svazů. Proto podle zákona tak nemohla být přijata ani hodnocena,“ řekl listu mluvčí NSA Jakub Večerka. Odvolání ani opravné podání není možné.

„Samozřejmě nechceme nechat žádný sportovní svaz padnout. Proto s právními experty řešíme, jestli existuje legální možnost, jak finance basketbalové federaci poskytnout. Klíčové pro nás je, aby ta možnost byla transparentní a podle zákona,“ uvedl Večerka.

Loni basketbal obdržel od státu 133 milionů, pátou nejvyšší dotaci mezi sportovními svazy. Letos jsou dotace na sport nižší.

Předseda basketbalové federace Miroslav Jansta věří, že se záležitost povede vyřešit. „Došlo k administrativní chybě při podání žádosti. Naši právníci komunikují s právníky NSA ohledně řešení dané situace, což s námi agentura řeší velmi pozitivně. Pro nás to zatím neznamená vůbec nic, federace normálně funguje. Všechno platíme, závazky dodržujeme a jsme zabezpečeni tak, aby to tak i pokračovalo,“ řekl Jansta Blesku.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *