Ruská jednička opět vybouchla. Medveděv seřval trenéra, ten během finále odešel

Ruská jednička opět vybouchla. Medveděv seřval trenéra, ten během finále odešel; Zdroj foto: Reuters

Australian Open, Hertogenbosch a teď i Halle se staly pro šestadvacetiletého ruského hráče tenisovými štacemi, kde byl trofeji opravdu blízko, ale nakonec se z ní radoval soupeř. 

A v neděli už mu během finále proti Polákovi Hubertu Hurkaczovi ruply nervy. Poté, co po prohrané první sadě začal mizerně i tu druhou, otočil se na trenérský box a začal řvát na svého kouče Gillese Cervaru. Ten se poté okamžitě sebral a odešel z tribuny.

Medveděv poté prohrál druhý set 4:6 a v závěrečné řeči se věnoval jen své manželce, která mu zároveň dělá manažera.

„Díky, Dario, za tento týden. Vím, že to se mnou není někdy jednoduché, ale věřím, že příště to bude mnohem lepší,“ vzkázal jí.

Poté se ještě omluvil fanouškům, nikoliv ale za svůj emoční výbuch, ale spíše za tenisový výkon. 

„Díky, lidi, a omlouvám se, že jsem tenhle zápas neudělal delší a zajímavější,“ smutnil Medveděv poté, co uhrál jen pět gemů.  

Úprk trenéra z tribuny už ale Rus jednou zažil. Na loňském Australian Open ve třetím kole proti Filipu Krajinovičovi odešel Cervara v průběhu čtvrté sady, kterou Medveděv ztratil a rozhodoval pátý set.

V něm už ale budoucí finalista grandslamu exceloval a nadělil soupeři kanára. I tehdy tomu předcházely návaly vzteku ze strany současné světové jedničky.

„On pořád věřil, že vyhraju. Nechal mě samotného jen proto, abych se uklidnil, a bezpochyby udělal dobře, víc k tomu nemám co říct,“ říkal tehdy Medvěděv.

Tentokrát ale strategický tah nevyšel a ruský tenista prohrál třetí letošní finále v řadě.  

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *