Ceccon na MS zaplaval rekord na 100 metrů znak. Ledecká má zlato číslo 17

Ceccon na MS zaplaval rekord na 100 metrů znak. Ledecká má zlato číslo 17; Zdroj foto: Reuters

Druhý titul na tomto MS a celkem sedmnácté světové zlato získala Američanka Katie Ledecká, která počtvrté vyhrála na MS závod na 1500 metrů volný způsob.

Pětadvacetiletá Ledecká na nejdelší bazénové trati kralovala třikrát v letech 2013 až 2017. Na posledním MS v roce 2019 onemocněla a nenastoupila do finále, ale po triumfu na loňských olympijských hrách se dnes vrátila i na světový trůn.

O jejím vítězství nebylo pochyb. Od první padesátky vedla a postupně si vypracovala bezmála patnáctisekundový náskok, když dohmátla v čase 15:30,15. „Miluji tento bazén. Věděla jsem, že jsem toho odpracovala dost na to, abych zaplavala dobře a dostala se do rytmu. Další na řadě je štafeta a pak se poperu na osmistovce. Uvidím, jestli tam dokážu překonat rekord,“ řekla americká hvězda. Úspěch Spojených států amerických na patnáctistovce podtrhla druhým místem teprve šestnáctiletá Katie Grimesová.

Závod na 200 metrů volný způsob ovládl sedmnáctiletý Rumun David Popovici. Úřadující evropský šampion z krátkého bazénu se prosadil mezi dospělými i na světové scéně, když časem 1:43,21 o více než sekundu vylepšil vlastní juniorský světový rekord z nedělního semifinále. Stříbrný Hwang Sun-u z Koreje na něj ztratil více než sekundu.

Mladý Rumun se zařadil na čtvrté místo historických tabulek. Jen Němec Paul Biedermann, Američan Michael Phelps a Francouz Yannick Agnel plavali tuto disciplínu rychleji. Od olympijských her 2012 v Londýně nikdo takhle rychlý nebyl.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *